Набрав чинності закон щодо регулювання земельних відносин на час воєнного стану


Набрав чинності закон щодо регулювання земельних відносин на час воєнного стану
13:20, 13 2022
566
0

9 червня в Україні набрав чинності закон № 2247-IX, який змінює правила регулювання земельних відносин на час воєнного стану. Пише agropolit

Закон передбачає:
👉 1. Спрощення передачі в оренду земельних ділянок державної та комунальної власності. Рада розширила перелік земель державної та комунальної власності, які на час війни здаватимуться в оренду без проведення аукціону. До таких земель включені ділянки:
✔️ для розміщення виробничих потужностей підприємств, релокованих із зони бойових дій;
✔️ для розміщення річкових портів (терміналів), доцільність будівництва (розширення) яких визначена рішенням центрального органу виконавчої влади;
✔️ для будівництва мереж електропостачання, газорозподільних, водопровідних, теплопровідних, каналізаційних мереж, електронних комунікаційних мереж, об'єктів магістральних газопроводів.

У Законі не передбачений порядок і критерії визначення фізичних та юридичних осіб, яким надається право оренди ділянки державної, комунальної власності без проведення земельних аукціонів для розміщення виробничих потужностей підприємств, релокованих із зони бойових дій уникнення. Закон визначає лише основні засади та вимоги, тоді як детальний порядок буде визначений на рівні постанови Кабміну.

Земельні ділянки державної та комунальної власності не с/г призначення, які не підпадатимуть під цілі, визначені цим переліком, можуть і далі реалізовуватися через онлайн-аукціони в системі Прозорро.Продажі. На земельні ділянки приватної власності ці обмеження не поширюються.

👉 2. Для вищезазначених земельних ділянок встановлено особливі умови договору оренди:
✔️ орендар не має права змінювати цільове призначення земельної ділянки;
✔️ відчуження, застава (іпотека) права користування земельною ділянкою забороняється;
✔️ передача земельної ділянки в суборенду забороняється;
✔️ орендар зобов'язаний здійснити розміщення об'єктів, для яких земельна ділянка передана в оренду, протягом строку, визначеного договором оренди земельної ділянки (з припиненням орендодавцем дії такого договору, якщо орендар не виконав це зобов'язання, в односторонньому порядку, без урахування волевиявлення орендаря);
✔️ передача в оренду земельних ділянок державної, комунальної власності не допускається, якщо земельна ділянка віднесена до категорії земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земель історико-культурного призначення.

👉 3. Зміна цільового призначення таких земельних ділянок здійснюється також без сплати втрат лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва, без урахування обмежень щодо особливо цінних земель і без розроблення документації із землеустрою.

👉 4. В умовах призупинення функціонування Держземкадастру реєстрація зміни цільового призначення відбувається шляхом внесення запису до Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану, яка ведеться районною військовою адміністрацією, але з подальшим внесенням відомостей до кадастру протягом 30 днів з дня відновлення його функціонування. Внесення таких відомостей здійснюється без подання витягу з містобудівної документації та дотримання вимог щодо узгодження зміненого цільового призначення із містобудівною документацією.

👉 5. Передача органами місцевого самоврядування в оренду земель, які мають перейти до комунальної власності, до здійснення державної реєстрації права комунальної власності на них. Тобто до виникнення такого права.

👉 6. Передача в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності без зміни її цільового призначення. Раніше такі дії вважалися б нецільовим використанням землі.

👉 7. Нова підстава припинення права власності на земельну ділянку – примусове вилучення земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності. Примусове, вилучення земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності здійснюється відповідно до Закону України "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів".

👉 8. Закон також надає право Держгеокадастру за погодженням з Мінагрополітики призупиняти та відновлювати роботу Держземкадастру, орієнтуючись на питання безпеки, а також встановлювати обмеження щодо повноважень державних кадастрових реєстраторів.

👉 9. Врегульовує умови для складання документації із землеустрою, топографо-геодезичних і картографічних робіт, оцінки земельних ділянок за умови надання сертифікованому інженеру-землевпоряднику та/або сертифікованому інженеру-геодезисту, який виконує такі роботи, органом СБУ спеціального дозволу на виконання топографо-геодезичних вишукувань.

👉 10. Сертифікати суб'єктів оціночної діяльності, строк дії яких закінчився під час дії воєнного стану, продовжать діяти до спливу трьох місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Джерело та фото: agropolit
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0