Напій, здатний зістарити мозок на 11 років


Напій, здатний зістарити мозок на 11 років
10:49, 10 2022
609
0

Деменція – захворювання, що погіршує пам’ять і знищує саму особистість людини. Механізми виникнення недуги до кінця не відомі, а ліків від нього немає. На щастя, є способи запобігти погіршенню когнітивного здоров’я. Певні продукти і напої можуть завдати серйозної шкоди. Пише agronews

Саме цукровмісні напої особливо шкідливі для мозку, викликаючи його старіння на 11 років при вживанні більше двох разів на день.

Рафінований цукор має погану репутацію через те, що він асоціюється з ожирінням і серцевими захворюваннями. Він підвищує кров’яний тиск і викликає хронічне запалення, двох провісників серйозних хвороб. Дослідження неврологічного здоров’я виявили потенційну шкоду, яку цукор може завдати також мозку.

Доданий цукор відноситься, зокрема, до калорійних добавок з вуглеводів. Вживання напоїв з цукром може мати руйнівні наслідки для мозку, викликаючи з часом скорочення префронтальної кори, що прискорює старіння мозку, зменшуючи його обсяг і погіршуючи пам’ять.

В одному дослідженні, проведеному медичною школою Бостонського університету, була вивчена історія 4200 людей, які періодично проходили тести на когнітивні здібності і пам’ять. Учасників попросили надати інформацію про споживання солодких напоїв, яку команда використовувала для визначення завданої здоров’ю шкоди.

Вчені підрахували, що 1-2 солодких напою в день пов’язані з 1,6-річним старінням мозку. А більше 2 солодких напоїв в день – з 5,8-11.

Дослідники відзначили значне погіршення пам’яті і зменшення обсягу мозку у учасників, які вживали підсолоджені напої, в порівнянні з тими, хто цього не робив.

Джерело та фото: agronews
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0