Виробництво снеків. Актуальність бізнесу в Україні

Виробництво снеків. Актуальність бізнесу в Україні
Новини агробізнесу України
12:36, 14 январь 2020
1 586
0
Серед безлічі ідей для власної справи пріоритет віддається бізнесу з низьким порогом входження і високою окупністю. Цим вимогам відповідає бізнес з виробництва снеків, зокрема сухариків і горішків

Сухарики, горішки, сушені морепродукти, чіпси - це все солоні снеки. Особливою популярністю вони користуються в якості закусок до пива. Оскільки пивна галузь найбільш стабільно розвивається алкогольна галузь в країні, попит на солоні снеки залишатиметься високим. Тренди на здорове харчування спонукають виробників закусок звертати більше уваги і на цей ринок. Зокрема великим попитом починають користуватися різноманітні фасовані горішки і горіхові суміші.

Аналіз ринку показав, що з квітня 2017 р по березень 2018 р в грошовому вираженні частка горішків і сухариків склала по 15% від загальної кількості продаваних снеків.

Як відкрити бізнес з виробництва снеків?

Для початку бізнесу не потрібно великої кількості дозвільних документів. Для розміщення потужностей з виробництва сухариків досить приміщення площею 80-100 кв. м. З погоджень досить подати "Декларацію відповідності матеріально-технічної бази Вимоги законодавства по вопросам пожежної безпеки", отримати від СЕС "Експуатаційній Дозвіл для потужного (об'єктів) з виробництва, переробки або реализации харчових продуктів" і можна починати працювати.

За відомостями Укрстату в 2018 р в сфері виробництва продуктів харчування в країні було зареєстровано 708 нових підприємств. Темпи зростання в порівнянні з попереднім роком зменшилися, але позитивна динаміка говорить про те, що в цьому сегменті ще є місце для новачків.

Так чому цей бізнес актуальний сьогодні і які соціальні та економічні процеси роблять його перспективним?

Різноманітність місць реалізації продукції

Відкривати бізнес з виробництва снеків рекомендується в містах-мільйонниках. Незважаючи на те, що більше 50% снекової продукції в натуральному вираженні реалізується в гіпермаркетах і супермаркетах (дані компанії Nielsen), на ранньому етапі слід орієнтуватися на невеликі мережі магазинів, кафе, барів.

Виробництво снеків

У великих містах більше місць реалізації продукції. Широкий вибір солоних снеків з оригінальними смаками, фасованих або на вагу, представлений в магазинах розливного пива. Якщо своєчасно реагувати на попит, змінювати асортимент, то дослідним шляхом можна знайти смак який матиме стабільно високі продажі.

Фасовані горіхи, такі як мигдаль, кеш'ю, фундук і інші, можуть бути затребувані в кафе і кав'ярнях. Останні роки з'являються мережі точок продажу горіхів та сухофруктів. І якщо ринок сухофруктів представлений експортною продукцією, зважаючи на дорожнечу технології сушіння, то ринок горіхів вільний від іноземних конкурентів.

Збільшення кількості перекусів

Крім високого рівня урбанізації на користь правильності орієнтування на великі міста говорить ситуація на ринку праці. Світові тренди - зростання числа фрілансерів, які працюють жінок, сімей з подвійним доходом. У людей залишається все менше часу на приготування, а кількість перекусів збільшується. Багато хто розглядає перекушування як підживлення між основними прийомами їжі, але все частіше їжа на ходу замінює основний прийом їжі. На відміну від США, де фастфуд замінює повноцінні сніданки, обіди або вечері, в Україні традиційно віддається перевагу домашній кухні. Але високий попит на калорійні поживні горіхи як підживлення протягом довгого робочого дня.

Незважаючи на те, що часто солоні снеки містять масла і насичені жири, на них також є попит як перекусів. Багато українців розглядають покупку снеків як заохочення. Після складного робочого дня, або напруженої роботи щоб побалувати себе купується пакетик сухариків або горішків.

Здорове харчування і снеки

Тренд на здорове харчування змушує виробників солоних снеків вносити зміни в перевірені рецепти. Близько третини глобальних респондентів звертають увагу на кількість калорій, жирів, вага снекової продукції. Виробники (наприклад, PepsiCo) починають зменшувати жирність продукції, вміст солі. Більше уваги приділяється обсягом порцій. Збільшився попит на маленькі пачки для тих споживачів, хто не хоче як відмовлятися від улюбленого смаку, так і зловживати шкідливою їжею.

Ринок відкритий для пропозицій тих компаній, які зможуть знайти спосіб зменшити шкідливість традиційно нездорової їжі. Цей напрямок найменш освоєно, але економічний потенціал сегмента високий, і пошук балансу смаку і корисності снекової продукції вже ведеться.

Розвиток вендінгової торгівлі

У пошуку способів збільшення доступності продукції і зменшення її вартості набуває поширення вендингова торгівля. Сьогодні в країні торгові автомати використовуються для покупки готової їжі лише в 1% випадків. Але експерти прогнозують стрімке зростання ринку, оцінюючи потенціал України на рівні 500 тис торгових автоматів.

Головний вендінговий ринок сьогодні в Японії, зі значним відставанням далі йдуть США і Європа. Станом на кінець 2016 р сумарно на ці регіони припадало 80% (близько 14,4 млн) торгових автоматів. На відміну від західних країн в Україні немає відповідної культури споживання, але зростання темпу життя в сукупності з економічними факторами (збільшення вартості оренди приміщень, рівня оплати праці) сприяє поширенню тренда і на нашу країну.

На кінець 2017 р в Україні функціонувало 10 тис автоматів, з яких 59% це автомати для продажу кави. Автомати для продажу снеків і напоїв склали лише 10%, але саме цей напрямок експерти називають найбільш перспективним.

Виробництво снеків

У доступному для огляду майбутньому вендінговий ринок може збільшити свою привабливість для збуту снекової продукції. Автомати з кавою і закусками можуть розміщуватися в офісах компаній, поряд з установами, що здійснюють прийом громадян, на АЗС і т.д. Український ринок демонструє невеликий, але стійке зростання. Очікується щорічне збільшення продажів через вендингові автомати на 72% протягом найближчих років.

Готовність клієнтів доплачувати за якість

Як показує досвід пивної галузі, наявність великих гравців не означає закритість ринку для малих підприємців. Мода на крафтового товари може також поширитися і на снекової продукцію. Якщо ваші сухарики або горішки будуть відрізнятися якістю та оригінальністю, то покупці погодяться заплатити більше. На відміну від стандартизованих смаків великих компаній, які орієнтовані на масового покупця, при належній рекламі можна зайти на ринок з унікальним смаком (наприклад, литовські грінки kepta duona) і знайти свого покупця.

Протягом останніх п'яти років в великих українських містах поширилася мода на крафтового пиво, що супроводжувалася відкриттям крафтового пабів і магазинів. Снеки для певних сортів пива можуть бути популярні серед шанувальників крафта. Такі закуски не тільки будуть смачними самі по собі, але і підкреслять смак улюбленого напою.

Джерело та фото: Aggeek
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)Топ категорії
З Держземкадастру тепер можна отримати електронний витяг З Держземкадастру тепер можна отримати електронний витяг
На порталі “Публічна кадастрова карта України” (map.land.gov.ua) вже можна отримати 17 адміністративних послуг онлайн,...
04.02.21
6 454
0
Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно Як продати земельний пай після відкриття ринку землі та на 100% зробити це правильно
З 1 липня 2021 року кожен український громадянин матиме можливість продати свою земельну ділянку. Українські юристи...
15.02.21
4 579
0

Тут якась реклама. Може буде Ваша аграрної тематики