Просторове планування для відбудови України: Програма USAID АГРО представила матеріали пілотних проєктів


Просторове планування для відбудови України: Програма USAID АГРО представила матеріали пілотних проєктів
12:35, 28 2022
1 005
0

26 травня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО провела онлайн семінар «Просторове планування розвитку територій громад: найкращі практики та рекомендації», у якому взяли участь більше 800 представників територіальних громад, представників вищих навчальних закладів, містобудівної, землевпорядної та ГІС-спільнот. Пише minagro

Під час семінару Програма АГРО представила навчальні матеріали та практичні посібники з розробки комплексних планів просторового розвитку громад, складені за результатами пілотних проєктів на територіях Пісочинської та Роганської громад Харківської області.

Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID АГРО, зазначила під час свого вітального слова, що просторове планування може стати інструментом для відновлення та економічного розвитку післявоєнного часу: «Воно дозволить розробити цілісний та комплексний план із відновлення територій громад, спираючись на розрахунки та планувальні рішення, що включатиме оцінку збитків та вартість відбудови територій і рекультивації земель, виходячи з пріоритетів розвитку громад. Запрошуємо всі інші громади користуватися цим досвідом та документами у якості зразків для власної роботи».

Програма АГРО передасть напрацювання з просторового планування вищим навчальним закладам, які впровадять методологію просторового планування, розроблену АГРО під час реалізації пілотних проектів, у начальний процес, щоб підготувати майбутніх фахівців. Такі матеріали вже отримав та впроваджує Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Крім результатів пілотних проектів, матеріали включають бази даних, рекомендації, практичні посібники, навчальні відеоролики, які були розроблені спільно з «УкрГео» в межах проєкту «Підтримка громад в управлінні землями». У результаті цієї активності 87 землевпорядників та голів громад пройшли навчання, успішно склали тестування за всіма навчальними модулями та отримали практичні навички.

Олена Шуляк, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, привітала учасників заходу та зазначила, що від громад багато залежить, яким чином виглядатиме наша майбутня Україна: «Якісна містобудівна документація буде надзвичайно важливою, коли ми розпочнемо розбудовувати наші території, окуповані й зруйновані міста та селища. Ми вже ухвалили законопроект № 7282, очікуємо на підписання Президентом України. Документ стосується програм комплексного відновлення територій, саме ці дані і лягатимуть в основу містобудівної документації, і слугуватимуть вихідною інформацією для комплексних планів просторового розвитку». Олена Шуляк запропонувала вдосконалити законодавство та реалізувати пілотний проєкт для використання комплексного плану в цілях відновлення територій від наслідків війни та розвитку громад.

Переглянути запис семінару можна за посиланням: https://youtu.be/NYDAcIILe2s.

Завантажити посібник для громад «Розробка комплексних планів».

Завантажити посібник для професіоналів «Як розробити комплексний план громади».

Завантажити посібник «Стратегічна екологічна оцінка комплексного плану».

Джерело та фото: minagro
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0