Індекс борщу: як змінилася ціна на борщовий набір за три місяці війни


Індекс борщу: як змінилася ціна на борщовий набір за три місяці війни
09:58, 26 2022
995
0

Індекс вартості приготування українського борщу під час війни зріс на 7%. Про це повідомив сервіс доставки продуктів Zakaz.ua, аналітики якого проаналізували у столичних супермаркетах зростання цін на продукти, що входять до складу традиційної страви, та підрахували, скільки сьогодні в середньому коштуватиме українцям приготувати борщ на сім’ю вдома.

Загальна вартість продуктів


Приготувати борщ в Україні стає дедалі дорожче. Майже всі інгредієнти української національної страви, крім білокачанної капусти та буряка, зросли у ціні. Капуста та буряк подешевшали на 33% та 14% відповідно. Найбільше підскочила ціна на соняшникову олію - на 35%, середня вартість якої у столичних супермаркетах становить 55 грн. Також значно зросла ціна на томатну пасту - на 30%. Станом на 23 травня вона коштує в середньому 41 грн, тоді як у лютому ціна становила 32 грн. Водночас картопля подорожчала на 24%, а морква та цибуля на 20%.

Найменше з борщового набору подорожчало м'ясо - ціна зросла на 8%. Однак, зважаючи що це найдорожчий продукт серед усіх компонентів, це зростання значно вплинуло на загальну вартість борщу, про що піде мова далі.

Детальну динаміку зростання цін на продукти зображено в інфографіці:
Індекс борщу

У скільки обійдеться приготувати борщ на сім'ю
Для того щоб визначити вартість, за основу було взято найбільш класичний рецепт борщу з розрахунком на 3,5-4 літра. Ділимося рецептом та пропорціями потрібних інгрідієнтів в інфографіці:

Індекс борщу

Zakaz.ua простежили, як змінилася вартість на компоненти борщу згідно з класичною рецептурою протягом трьох місяців.

Індекс борщу

У підсумку з'ясувалось, що станом на 23 травня 2022 року кастрюля червоного борщу об’ємом на 3,5-4 л звареного за традиційним рецептом, в середньому обійдеться українцям у 113 грн, що на 7% дорожче, ніж у довоєнний період станом на 23 лютого.

Найдорожчим інгредієнтом борщового набору є м’ясо, яке додає страві в ціні більше ніж половину вартості. З чого можемо зробити висновок, що сьогодні вигідніше бути вегетаріанцем. Без м’яса страва коштує приблизно 50 грн. До того ж, ця ціна не суттєво різниться від довоєнної — у лютому пісний борщ коштував 47,2 грн.

Довідка. Індекс борщу — середня сума вартості, в яку обійдеться приготування традиційної страви за класичним рецептом до столу. Розраховується за аналогією до міжнародного індексу БігМака.

Джерело та фото: прес-реліз Zakaz.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 850
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0