Starlink: як це працює та чим нова технологія здатна допомогти аграріям?

Starlink: як це працює та чим нова технологія здатна допомогти аграріям?
14:58, 23 2022
746
0

Через три дні після початку повномасштабного вторгнення росії компанія SpaceX запустила в Україні підтримку сервісу Starlink і надіслала першу партію терміналів. Але що ж таке Starlink? У цій статті ми пояснюємо, як працює супутниковий Інтернет Ілона Маска, і яку користь він приносить АСТАРТІ.

Що таке Starlink і як працює?


Starlink — це платформа супутникового Інтернету компанії SpaceX, яка належить американському бізнесмену Ілону Маску. Роботу над проєктом розпочали ще в 2015 році, а першу групу із 60 супутників запустили у травні 2019 року. Зараз на орбіті знаходиться майже дві тисячі супутників, а до 2027 року компанія планує запустити загалом 42 тисячі. Саме тоді платформа покриє майже всю планету Інтернетом.

Супутник працює як посередник: він передає радіосигнал від наземної станції до користувача з терміналом і навпаки. Між самими наземними станціями та користувачами може бути відстань до тисячі кілометрів. Супутник Starlink — це пласка панель вагою 295 кілограмів із чотирма антенами та сонячною батареєю, датчиком орієнтування за зірками, а також із двигунами, що працюють на криптоні. Саме за допомогою двигунів супутник може маневрувати та обирати іншу орбіту. Starlink використовує систему стеження Міноборони США, аби супутники не врізалися в космічне сміття та не наближалися до інших станцій. На відміну від геостаціонарних супутників, Starlink не зависають над Землею, а мчать навколо з величезною швидкістю — приблизно 27 000 км/год на низькій орбіті. Їх видно із Землі, адже вони є найяскравішими об’єктами у нічному небі.

АСТАРТА та Starlink


Після повернення під контроль територій Київської, Чернігівської, Сумської та деяких районів інших областей аграрії почали активно повертатися до роботи. Не стали виключенням і деякі агрофірми АСТАРТИ. Але відсутній або дуже нестабільний зв’язок в багатьох регіонах стали значною проблемою у відновленні та координації роботи аграріїв. Проте, розв'язанням проблеми стало надання для аграріїв постраждалих регіонів систем супутникового інтернет-зв’язку Starlink від Ілона Маска.

Поддуєв Максим, начальник управління ІТ-інфраструктури:
«Підприємства АСТАРТИ та Головний офіс були укомплектовані 21 станцією Starlink. У першу чергу ми надали їх територіям, де відчувалися проблеми зі зв'язком. Це агрофірма «ЕкоЕнерджі», що знаходиться на Чернігівщині. Її працівники використовують Starlink як основний канал комунікації, оскільки наразі не мають альтернативного стабільного зв’язку.

Наше завдання ─ убезпечити агрофірми від можливих форс-мажорів зі зв’язком, тому на усі інші підприємства, згідно з узгодженим списком, були відправлені станції для тестування та підключення на випадок втрати зв’язку. Цього тижня планується довезти станції в Полтавський, Хмельницький та Вінницький регіони».


Як під'єднатися до Інтернету Starlink?


Теоретично користуватися супутниковим інтернетом від Ілона Маска може кожен, але не зовсім. По-перше, щоби під'єднатися, потрібне спеціальне і доволі дороговартісне обладнання. По-друге, потрібно, щоб запит на підключення підтвердила сама компанія, яка обробляє їх в порядку живої черги.

Аби приєднатися до мережі, потрібен термінал, який виглядає як невелика супутникова тарілка, штатив та роутер. Терміналу необхідне чисте небо без перешкод, тому треба ще встановити додаток, який підкаже, куди саме найкраще поставити тарілку. Комплект коштує близько 500 доларів, іще 100 — абонентська платня за місяць.

Скільки, хоча б теоретично, буде коштувати підключення в Україні, поки що невідомо, адже компанія Маска надає його безкоштовно тим, хто цього найбільше потребує. А про підключення звичайних користувачів зараз не йдеться: все обладнання отримала держава і Starlink працює лише для критичних об’єктів державної інфраструктури.

Інтернет Starlink та екологія


Розміщення супутників Ілона Маска на низькій орбіті забезпечує дуже швидке з’єднання. Але є один недолік ─ значно коротший термін служби супутників, який становить п’ять років. Для підтримки системи необхідно в середньому щодня запускати в космос кілька нових супутників. Проте вони не роблять багато зайвого сміття після закінчення строку своєї служби. Натомість, потрапляючи в атмосферу, вони розпадаються на частинки пилу та не несуть небезпеки для людей, а на орбіті не лишається сміття, яке може загрожувати іншим летючим об’єктам. Також не менш цікавим фактом про супутники є те, що вони автоматично уникають зіткнень з іншими об’єктами на орбіті.

Джерело та фото: новини "Астарти"
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 177
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0