Дефіцит пального не дає фермерам планувати подальші роботи


Дефіцит пального не дає фермерам планувати подальші роботи
10:49, 10 2022
571
0

Провести посівну ще вистачить запасу пального, а от планувати наступні агрономічні операції при відсутності пального аграріям дуже важко. Про це AgroPortal.ua розповів фермер з Волинської області та голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич.

«Як можна сьогодні купити пальне, коли його немає? До мене в день телефонують 10-15 чоловік і просять терміново дати пальне аргументуючи, що я фермер, а отже воно має в мене бути. Всім потрібно терміново, але ж і нам треба сіяти сьогодні, завтра вже може бути пізно, адже всі терміни пройдуть. На вихідних був змушений на воротах свого складу написати: «Дизпалива, бензину — немає», бо чесно кажучи вже замучився розказувати людям, що його немає», — розповідає Руслан Хомич.


За його словами, у зв’язку з війною довелося дещо змінили сівозміну. У цьому році відмовились від соняшника та цукрового буряка.

«Загалом, десь 70% у нашому господарстві засіяно. На цьому не зупиняємось, ще будемо сіяти кукурудзу та сою. Де є болотисті місця, куди ми ще не можемо заїхати, чекаємо поки підсохне, а потім посіємо там гречку, щоб земля не пустувала», — зазначає Руслан Хомич.


Автор: Тетяна Ярмоленко
Джерело та фото: agroportal
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0