Зробимо все, щоб українці мали хліб і до хліба – Андрій Баран


Зробимо все, щоб українці мали хліб і до хліба – Андрій Баран
19:05, 06 2022
610
0

Аграрії мають виходити в поле. Чи вийдуть, чи ні в сьогоднішніх умовах, як планують гарантувати продовольчу безпеку, чи буде Україна з хлібом, говоримо з генеральним директором компанії «Агропродсервіс» Андрієм Бараном.


Андрію Степановичу, Практично вся Україна потерпає від війни. У кожного зараз свій фронт: від емоційного до реальних обстрілів. Як почуваються аграрії, як планують посівну, що взагалі відбувається в аграрному середовищі?

Звичайно, війна, яка так несподівано і безпідставно почалася, скорегувала наше життя, адже люди завжди боялися невідомості, особливо через страх та насилля. Тому на перших порах свідомість працювала на правильне переосмислення нової реальності. Практично з наступного дня від початку війни ми прийняли рішення виділити склади, а також тушковане м’ясо для потреб Координаційного штабу допомоги обороні України. На заклик волонтерів зі штабу відгукнулися більшість аграріїв Тернопільщини і ми всі разом взяли на себе зобов’язання зібрати продуктів на 250 тисяч наборів тривалого зберігання, які відправляємо українцям, що перебувають в зоні активних бойових дій. Координується цей проект нашим профільним Мінагро та Мінсоцполітики. Крім того, на наших майстернях кипить робота з відновлення окремих одиниць транспортної техніки для військових формувань, що дислокуються в області. Працівники компанії волонтерять на складах та у своїх громадах. Практично всі задіяні тут в тилу, щоб допомогти тим, хто тримає лінію фронту чи потребує найнеобхіднішого: безпеки та харчів.

Але попри те, чи є якісь думки і плани на посівну?

Більшість аграріїв, і наша компанія в тому числі, незважаючи на воєнний стан, виконала практично всі підготовчі роботи для посівної. Всі наші площі підживлені, насіння підготовлене, техніка відремонтована, всі працівники налаштовані на роботу в полі. На сьогодні актуальними є 2 проблеми: з засобами захисту рослин, а також по пальному – наявність в достатніх об’ємах та прийнятна ціна. По суті, ми усвідомлюємо, що аграрії в областях, куди не дісталися російські ракети, мають спрацювати так, щоб не допустити дефіциту головних сільськогосподарських товарів. Ми розуміємо відповідальність, яка лежить зараз на сільгосптоваровиробниках: забезпечити українців хлібом. Для себе ми визначили, що змінимо структуру посівів в користь пшениці, а також зробимо акцент на тваринництві. Виходимо з того, що ринки збуту продукції рослинництва зменшилися, тому більшу частку будемо переробляти на місці, щоб наростити темпи приростів в тваринництві та птахівництві. Це наша своєрідна вимушена диверсифікація, але її результатом буде забезпечення українців хлібом та до хліба.

Чи є зміни в роботі персоналу? Адже зараз багато чоловіків мобілізовано, жінки з дітьми виїжджають… Чи не відчуватимете браку кадрів?

Дійсно мобілізація та добровільне бажання чоловіків йти служити і захищати нашу країну вплинули на організацію нашої роботи. Десь люди перекваліфіковуються, десь залучаємо сезонних працівників, десь, де це можливо, жінки підміняють на напрямках, якими традиційно опікувалися чоловіки. Виходимо з реалій, щоб забезпечувати поточні виробничі потреби в діяльності, незважаючи на стан справ в країні. Бо, як я вже казав, нами керує щире бажання забезпечити країну продуктами сільськогосподарського виробництва та не допустити продовольчої кризи.

Щодо платежів: податки, заробітна плата, кредитні зобов’язання. Як з цим питанням?

На сьогодні компанія «Агропродсервіс» через певні обмеження, які накладаються введеним воєнним станом, зосереджується на основних виплатах: заробітна плата, податки (є чітке розуміння того, що бюджет повинен наповнюватися, бо соціальні виплати мають бути забезпечені), енергоносії (мусимо втримати баланс на енергоринку) та забезпечення поточної діяльності в рамках підготовки до повного комплексу весняно-польових робіт. Наші довготривалі партнерські взаємини з банками сприяли тому, що фінустанови пішли на поступки і компанія отримала своєрідне відтермінування у сплаті кредитів та відсотків. Все це дозволяє нам контролювати ситуацію та зосередитися на тому, щоб наблизити перемогу нашої держави у цій війні.

Джерело та фото: agroprodservice
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0