Як запобігти проблемам під час посівної та не тільки: виключити GPS-моніторинг, що належить ненадійним компаніям


Як запобігти проблемам під час посівної та не тільки: виключити GPS-моніторинг, що належить ненадійним компаніям
18:28, 23 2022
1 050
0

Вітчизняне рослинництво, яке в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну стало однією з найуразливіших галузей, потребує перегляду програмного забезпечення. Наприклад, для транспортного GPS-моніторингу наші аграрії використовують ПЗ Wialon від розробника Gurtam. Це міжнародна компанія, яка, втім, має витоки у Білорусі.

Крім того, цей розробник ґрунтує свої показники на даних ГЛОНАССа – а це російська система геоконтролю. Створено та вперше активовано її було у 1982 році, ще за часів СРСР в якості заміни для GPS, яку розробили у США. Схожу систему геопозиціонування має і КНР.

Після десяти днів активної фази російсько-української війни, а саме 6 березня, компанія Gurtam повідомила на офіційній сторінці у Фейсбуці, що Wialon не продаватиметься на території російської федерації. У пості також йшлося про те, що розробник сподівається на відновлення миру і подальше партнерство.

Цьому передувало припинення 9 березня укладання контрактів з росіянами на використання Wialon і Flespi, а чинні договори з резидентами рф було розірвано. Слід зазначити, що до дати повного припинення контрактів Gurtam продовжує виконувати свої зобов’язання відповідно до угод.

Ще один момент – дилерська мережа, яка постачає компанії Gurtam нових клієнтів. Чинні дилери з росії можуть продовжувати працювати, до прикладу, через Білорусь або інші держави. Тож продовжувати продавати програмне забезпечення розробник може через посередників, про що і сам не здогадується. Здійснити контроль над цим процесом технічно неможливо.

Російські військові можуть отримати доступ до переміщення української сільгосптехніки, оскільки у рф до системи Wialon під’єднано більше мільйона одиниць транспортних засобів. Ось де в України неприкриті тили. Весь світ, всі українці, а особливо мешканці Маріуполя, Бучі, Гостомеля, Чернігова, Сум, Харкова, Ірпеня, Бородянки побачили, якими невиправдано жорстокими можуть бути росіяни. Задля того, щоб зашкодити Україні, вони вдаються до будь-яких засобів. Ось чому настільки важливим є захист даних про переміщення українського сільськогосподарського та іншого транспорту під час посівної кампанії. Окрім того, що окупанти можуть дізнатися про його місцеперебування та нашкодити самій сівбі, є ризик втрати сучасної с/г техніки.


Додатково слід відзначити, що компанія Cropwise operations, яка в агропродовольчому секторі співпрацює з Wialon в Україні, належить до Syngenta. Ця компанія ще не вийшла з економічних зв’язків з росією та продовжує функціонувати на її території. Отже, GPS-сфера в агропродовольчій сфері України мало захищена.

Щоб запобігти витоку важливих даних, Україні слід подбати про прикриття тилів працівникам рослинницької галузі. Потрібно негайно заблокувати співпрацю та використання вказаних систем. Це допоможе убезпечити країну під час агресії з боку неадекватного сусіда.

Джерело та фото: agroelita.info
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0