Crop Monitoring створив супутникову карту по всій Україні

Crop Monitoring створив супутникову карту по всій Україні
16:30, 20 2019
1 954
0

EOS Crop Monitoring запустив інтерактивну супутникову карту моніторингу фактичного стану полів та їх класифікації на території України, що дало змогу порівняти ці дані із зазначеними у кадастрі.

Напередодні скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення EOS Crop Monitoring запустив інтерактивну супутникову карту реального стану полів по всій територію країни. Зокрема, за допомогою супутникових даних вдалося визначити фактичний розмір сільгоспугідь України, в результаті чого було виявлено, що площа аграрних ділянок більша, ніж зазначено у кадастрі. Всього полів на незареєстрованих землях близько 4,3 млн га. Карта дає можливість точно оцінювати площу посівів та знаходити незареєстровані землі, виявляти порушення сівообороту, а також аналізувати цілісну карту культур за регіонами. Це дозволить всім учасникам ринку землі, включаючи страховиків, державні компанії та інвесторів оцінювати стан полів, історичні дані про окремі ділянки, їхню точну площу, а також багато іншого.

Наприклад, можна побачити, що площа посівів ріпаку в Херсонській області, за даними супутників, складає 117,8 тис. га. Це на третину більше за інформацію у кадастрі. Або ж, на прикладі Дніпропетровської області помітно 136,4 тис. га полів на незареєстрованих у державному кадастрі землях. Мапа EOS Crop Monitoring використовує результати дослідження, яке проводилось EOS Data Analytics разом із Інститутом космічних досліджень НАН та ДКА України у рамках проекту Світового Банку "Supporting Transparent Land Governance in Ukraine". Наразі результати дослідження використовуються Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Головна мета програми — підтримка прозорості використання земельних ресурсів, як державними органами, так і приватними учасниками земельного ринку.

Цей синергетичний проект між приватною компанією, інженерними командами, міжнародними донорами та українською владою створюють на ринку прецедент прикладного використання супутникового спостереження. Ключова метрика виконаної роботи – це прозорість. Невидимі, а часом і навмисне закриті для суспільства земні процеси, досить ефективно відслідковуються з космосу. Моніторингові технології EOS – це, передусім, оптимізація наявних ресурсів та їх раціональне використання – не тільки в агросекторі, а й у вирішенні глобальних екологічних проблем. Космос сьогодні відкритий як ніколи раніше. І ми вже застосовуємо отримані знання на практиці,

прокоментував Макс Поляков, керуючий партнер Noosphere Ventures і власник EOS DA.

Карта EOS Crop Monitoring знаходиться у вільному доступі за посиланням

Про EOS Data Analytics

EOS Data Analytics – це міжнародна компанія, яка спеціалізується на аналітиці супутникових знімків високої якості. Компанія співпрацює з усіма найпотужнішими провайдерами супутникових даних, які надають дані таких місій, як Landsat, MODIS та Sentinel.

Проект компанії EOS Crop Monitoring – це платформа, яка на базі AI та супутникових даних дозволяє моніторити і аналізувати ефективність сільськогосподарських угідь.

Джерело та фото: Aggeek
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 509
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 664
0