Міністри сільського господарства G7 підтримують український аграрний сектор


Міністри сільського господарства G7 підтримують український аграрний сектор
22:07, 11 2022
478
0

Міністри сільського господарства G7 підтримують український аграрний сектор 11 березня міністри сільського господарства G7 та Уповноважений з питань сільського господарства ЄС зустрілися зі своїм українським колегою, а також представниками Всесвітньої продовольчої програми (WFP), Продовольчої та сільськогосподарської організації (FAO), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD) та Інформаційна система сільськогосподарського ринку (AMIS).

Вони оприлюднили таку заяву на підтримку українських аграріїв та аграрного сектору:

«Ми всі вражені та засуджуємо широкомасштабну агресію Російської Федерації проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України, яку здійснив білоруський уряд.

«Ми прагнемо надати національну, двосторонню та міжнародну підтримку, щоб допомогти сприяти збиранню врожаю в Україні та забезпечити здатність українських фермерів прогодувати своє населення та зробити внесок у глобальну продовольчу безпеку. Ми закликаємо міжнародні організації підтримати виробництво продуктів харчування в Україні під час цієї кризи та забезпечити продовольчу безпеку в постраждалих районах. Ми як і раніше сповнені рішучості зробити все необхідне, щоб запобігти продовольчій кризі та реагувати на неї, в тому числі за допомогою гуманітарної допомоги, і готові діяти в разі потреби для подолання потенційних збоїв».


Організації повідомляють про вплив на продовольчу безпеку та зростання кількості людей, які страждають від голоду та всіх форм недоїдання, лише посилять страждання в регіоні та тиснуть на продовольчу безпеку в усьому світі.

«Ми глибоко засуджуємо напад Росії на Україну. Як міністри сільського господарства, ми дуже стурбовані нападами на критичну сільськогосподарську інфраструктуру, включаючи транспортування та зберігання, що має значний регіональний вплив. Враховуючи, що Україна є четвертим за величиною постачальником пшениці та виробляє половину світового експорту соняшникової олії, це додатково матиме глобальний вплив на продовольчі системи та продовольчу безпеку.

«Ми зобов’язуємось тісно співпрацювати та вживати конкретних дій для забезпечення глобальної продовольчої безпеки та харчування, особливо для підтримки продовольчої безпеки народу України. Ми підтверджуємо важливість спільної роботи для підтримки потоку їжі, продуктів, сезонної робочої сили та ресурсів, необхідних для сільськогосподарського та харчового виробництва, через кордон відповідно до всіх заходів, вжитих у відповідь на поточну ситуацію. Крім того, ми працюватимемо разом, щоб вирішувати транспортні проблеми для експорту продовольства та виробництва товарів».


Члени закликають усі країни тримати свої продовольчі та сільськогосподарські ринки відкритими та убезпечити себе від будь-яких необґрунтованих обмежувальних заходів щодо свого експорту. Будь-яке подальше підвищення рівня цін на продукти харчування та нестабільність на міжнародних ринках можуть загрожувати продовольчій безпеці та харчуванню в глобальному масштабі, особливо серед найбільш уразливих верств населення в умовах низької продовольчої безпеки.

«Ми єдині з нашими партнерами та з урядом і народом України під час цієї кризи», – кажуть вони. «Ми продовжимо наше тісне співробітництво, щоб реагувати на наслідки війни, у тому числі на торгівлю сільськогосподарською продукцією та продовольством, продовольчу безпеку та харчування».


Джерело та фото: european-seed
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 847
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0