Precision planting виходить на ринок обприскувачів

Precision planting виходить на ринок обприскувачів
11:56, 20 2022
624
0

Гаряча новина із зимової конференції Precision Planting 2022 у Тремонті: компанія розширює фокус продуктової лінійки на інноваційні рішення для обприскувачів. Матеріал з блогу agtech компанії smartfarming

Посів із використанням технологій Precision Planting стає стандартом посівних операцій: інноваційні системи та обладнання компанії вирішують болючі проблеми агровиробників та сприяють підвищенню врожайності. Популярні продукти компанії для сівалок розроблені переважно для модернізації техніки, що уже працює на господарствах. На ринок обприскувачів компанія планує виходити із подібним підходом.

«Як і з сівалками, для українського ринку ключовим фактором є те, що власники вживаної, але діючої техніки, зможуть вдосконалити її і суттєво підвищити ефективність внесення ЗЗР на своїх полях. Звісно ж, це стимулює і провідних виробників техніки підсилити свої моделі обприскувачів інноваційними рішеннями ще на заводі», — прокоментував новину Precision Planting керівник центрального офісу SmartFarming Назар Малиняк.


За оцінками експертів Precision Planting, до 25% собівартості урожаю припадає на обприскування, адже, залежно від культури, за вегетаційний період обприскувач може зробити від трьох до п’яти циклів обробки поля. За умови використання правильних інструментів, це дає безліч можливостей для вдосконалення технологічної операції. Дотримання заданої норми по всій площі поля, запобігання витоптуванню завдяки системам, що розпізнають рослини, управління кожною форсункою, зміна норми внесення в залежності від зміни умов на полі, компенсація норми виливу на поворотах, дослідження стану посівів під час обприскування — все це стає реальністю, а під пильним наглядом дослідників Precision Planting ще й набуває чітких рис.

Заправка штанги та рециркуляція з системою ReClaim


У традиційних обприскувачах для повного заповнення штанги перед початком роботи є потреба розпилювати продукт на землю. Так можна вилити до 190 літрів агрохімії, що спричиняє не тільки зайві витрати, а й випалювання землі. Із системою ReClaim агрохімічні продукти, заповнюючи штангу, будуть циркулювати через штангу і назад до баку без розпилення на землю. Система буде сумісна з більшістю обприскувачів, випущених на ринок за останні 25 років, та зможе працювати як з електричними, так і з механічними форсунками.

Система управління форсунками Symphony


Форсунки обприскувача реагують на зміну тиску у системі при зміні робочої швидкості. Це коливання тиску призводить до зміни розміру крапель, що перешкоджає рівномірному покриттю листя. Система управління форсунками Symphony дозволить обприскувачу підтримувати постійний тиск по всій ширині штанги, управляти потоком, контролювати швидкість та кількість крапель на рівні кожної форсунки.

Precision planting

«На якість внесення агрохімічних продуктів впливає правильне формування краплі. Наприклад, звичайний обприскувач при швидкості 12 км/год може забезпечити внесення 150 л на гектар, а при збільшенні швидкості руху до 24 км/год цей самий розпилювач просто не зможе видати норму 150 л. Якщо на обприскувач встановити форсунку, розраховану на більший потік (вищу швидкість), на низьких швидкостях це може призвести до неякісного розпилення або внесення струмком.

Щоб забезпечити задану норму внесення по всьому полю, обприскувач повинен працювати з однаковою швидкістю, але на практиці це фізично не можливо. На початку руху, поки він розганяється, на поворотах, впадинах, а також залежно від щільності ґрунту, його швидкість постійно змінюється. Тож для стабільного нормованого внесення необхідно керувати потоком та підтримувати правильний тиск у системі. Окрім цього, продукт треба видати у вигляді краплі потрібного розміру, а це вже передбачає управління форсункою.

Система Symphony від Precision Planting буде підтримувати постійний тиск по всій ширині штанги, а також рівномірно розпилювати продукт на кожній ділянці поля, що має вирішити всі вищезазначені проблеми», — прокоментував роботу рішення інженер-мехатронік систем точного землеробства SmartFarming Олексій Агєєв.


Чотири нові технології на основі модуля Vision


Компанія також представила ще 4 технології для обприскувачів, що базуються на «комп’ютерному баченні» та будуть працювати в комплексі з системою 20|20 Gen 3:

Управління обприскувачем. При ручному водінні обприскувач може витоптувати близько 100 рослин за секунду. В той же час, навіть при використанні найточніших навігаційних систем майже не можливо повністю уникнути витоптування культурних рослин та, відповідно, до 5% втрат врожаю. Навігація на основі Vision буде спрямовувати обприскувач по міжряддю, дозволяючи оператору зосередитися на роботі техніки, а не на контролі навігації.

Precision planting
Precision planting

Скаутинг. Використовуючи «комп’ютерне бачення» від Precision Planting відтепер можна буде аналізувати культурні рослини безпосередньо під час обприскування. Vision дасть фермерам змогу отримувати моментальну інформацію про стан їх посівів, оцінити сходи, а також виявити ділянки, які заслуговують додаткової уваги.

Precision planting
Precision planting

Ідентифікація бур’янів. Ідентифікатор бур’янів буде використовувати машинне навчання та штучний інтелект, щоб розпізнати та класифікувати кожну рослину в полі як культурну рослину, широколистий або трав’яний бур’ян. На основі цих даних можна буде створити карту забур’яненості, яка дозволить фермерам визначити тип бур’янів і мінливість їх поширення на полі.

Технологія точного розпилення. Система управління форсунками Symphony у поєднанні з модулем Vision та монітором 20|20 має на меті зробити обприскування точним та ціленаправленим. Таке рішення забезпечить точність внесення та зміну норми препарату в залежності від ситуації на полі та фази розвитку культурних рослин, яку фактично побачить система. Фахівці Precision Planting активно досліджують найкращий спосіб виявити бур’яни, що ростуть, водночас закладаючи загальний залишковий гербіцид для боротьби з бур’янами, що тільки з’являються.

Precision planting

Всі анонсовані системи будуть проходити тестування, проводитимуться досліди в Україні, як тільки продукти стануть доступними для замовлення. Наразі ведеться робота зі вдосконалення окремих технічних деталей тактичного плану — управління, підключення, сумісність, тощо. Тому готуємось до революційних змін у підході до обприскування і чекаємо на прості та дієві рішення від Precision Planting.

«Багато аграріїв по всьому світі і в нашій країні використовують обладнання Precision Planting, і на власному досвіді переконались, як можна збільшити врожаї та прибутковість, підвищивши якість посіву. Технології Precision Planting застосовуються також для точного внесення рідких добрив і агрохімії при посіві, а також для отримання точних даних при збиранні врожаю. Все це дозволяє значно підвищити ефективність та прибутковість господарств, не залежно від їх розміру, — зауважив Григорій Аврам, регіональний менеджер Precision Planting. —

У якості наступного кроку, фахівці Precision Planting зосередились на вирішені проблем, з якими аграрії стикаються при обприскуванні. Це стало вже «фірмовою» рисою Precision Planting – визначити та вивчити труднощі, з якими стикаються фермери, знайти шляхи їх вирішення та розробити технології й обладнання, за допомогою яких буде покращена якість тієї чи іншої операції — в першу чергу на техніці, що вже працює на господарстві. Саме такий підхід дозволяє заощадити гроші не лише на підвищенні якості та ефективності певної операції, але й на використанні вже існуючої техніки, завдяки її модернізації замість купівлі нової. Тож, дуже часто, діюча техніка, модернізована за допомогою сучасних технології Precision Planting, працює з більшою ефективністю, ніж нова.

Технології ReClaim, Symphony та Vision, про які розповідають співробітники нашого офіційного дилера, компанії SmartFarming, — це наступний крок у покращенні якості та ефективності внесення добрив. Ці технології будуть сумісні з існуючими причіпними та самохідними обприскувачами. Зараз вони проходять випробування, в тому числі на власних полях Precision Planting, що, можна сказати, стали частиною конструкторського бюро Precision Planting. Лише переконавшись в ефективності нового обладнання на власному досвіді та провівши тестування в господарствах в різних регіонах, Precision Planting пропонує це обладнання фермерам та аграріям по всьому світі. То ж ми з нетерпінням чекаємо, коли ReClaim, Symphony та Vision пройдуть всі випробування та з’являться в українських агровиробників».


Джерело та фото: smartfarming
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0