Фермерське господарство на єдиному податку: як працює четверта група ФОП


Фермерське господарство на єдиному податку: як працює четверта група ФОП
11:31, 20 2022
692
0

З початку лютого 2022 року в Україні закрилася рекордна кількість фізичних осіб-підприємців (ФОП). Понад 36,6 тисяч підприємців вирішили припинити свою діяльність. Водночас за чей час відкрилися 25,7 тис. нових ФОПів. Зазвичай, однією з проблем, з якою зустрічаються громадяни, які відкривають ФОП — вибір групи. Пише thepage

Розбиремося як працює четверта група ФОП, які податки та звіти потрібні та хто може стати таким підприємцем.

Хто може стати ФОПом 4 групи


ФОП четвертої групи можуть відкрити лише фермерські господарства сімейного типу. І якщо їх частка виробництва сільськогосподарських товарів за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%. Площа сільгоспугідь або земель водного фонду у власності та користуванні членів фермерського господарства повинна бути не менше 2 гектарів, але не більше за 20 гектарів.

Однак є обмеження щодо того, хто може бути ФОПом четвертої групи:
✔️ підприємства, які отримують понад 50% доходу від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів їх переробки, а саме від продажу декоративних рослин, крім зрізаних квітів, вирощених на угіддях, що належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або наданих йому у користування. Також обмеження діють на реалізацію диких тварин та птахів, хутряних виробів та хутра (крім хутрової сировини);
✔️ підприємства, які здійснюють діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних, вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства;
✔️ суб'єкт господарювання, який станом на 1 січня звітного року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, що виник унаслідок дії форс-мажорних обставин.

Податки ФОП 4 групи


Четверта група ФОП також платить єдиний податок (ЄП), як й інші підприємці на спрощеній системі оподаткування. Однак об'єктом оподаткування для цієї групи є площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, що знаходиться у власності товаровиробника або користування.

Базою оподаткування для четвертої групи ФОП є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, з урахуванням коефіцієнта індексації станом на 1 січня звітного року. Розмір ставки ЄП залежить від категорії земель та їх розміщення.

У відсотках бази ставка податку становить:
✔️ для ріллі, сіножатей і пасовищ розмір ставок податку з одного гектара на рівні 0,95;
✔️ для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — 0,57;
✔️ для багаторічних насаджень — 0,57;
✔️ для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — 0,19;
✔️ для земель водного фонду ставка залишиться на рівні 2,43;
✔️ для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на вирощуванні та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди — 6,33.

ФОПи четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щорічно станом на 1 січня.

Зокрема, ФОПи третьої групи можуть перейти у четверту групу лише у тому випадку, якщо відповідають умовам роботи фермерського господарства. А от підприємці з четвертої групи можуть перейти у третю групу або на загальну систему оподаткування. Однак їм доведеться сплатити ЄП 25% річної суми податку за кожен квартал, протягом якого ФОП неправомірно перебував у четвертій групі.

Коли ФОПи 4 групи подають звітність та платять податки


Податкову декларацію потрібно подати на пізніше 20 лютого поточного року. Вона подається відповідному органу за місцем проживання платника та за місцем розташування земельної ділянки.

Сплачувати податок потрібно щокварталу протягом 30 календарних днів після закінчення звітного кварталу, у таких розмірах:
✔️ у першому кварталі 10%;
✔️ у другому кварталі 10%;
✔️ у третьому кварталі 50%;
✔️ у четвертому кварталі 30%.

Останній день виплат у 2022 році:
✔️ за перший квартал — 29 квітня;
✔️ за другий квартал — 29 липня;
✔️ за третій квартал — 28 жовтня.

Джерело та фото: thepage
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0