Верховна Рада ухвалила закон про об’єднання водокористувачів


Верховна Рада ухвалила закон про об’єднання водокористувачів
18:44, 17 2022
766
0

За час незалежності зрошувальні площі щороку стрімко скорочувалися і з 2,3 млн у 1990 залишилося лише 550 тис. у 2021-му. Серед причин – і розкрадання обладнання насосних станцій, і високі тарифи за полив, і відсутність державних коштів на відновлення зрошувальної інфраструктури. Пише agrotrend

“Я як аграрій цілком розумію усі проблеми, з якими зіштовхуються наші виробники с/г продукції, коли мова йде про зрошення”, – відзначив Міністр агрополітики Роман Лещенко.


Саме тому для порятунку галузі було напрацьовано в законопроекті децентралізовані механізми управління меліорацією в Україні.

Цим законом парламентарі заклали основи реформування меліоративної галузі України, без якого б уже найближчими роками про ефективне ощадливе зрошення можна було б забути. Відтепер усі водокористувачі мають змогу гуртуватися в юридично зареєстровані об’єднання, брати на баланс об’єкти зрошувальних систем та управляти ними через колективні рішення, де голос кожного водокористувача буде важливий.

Саме така форма управління галуззю зможе вивести її з занепаду. Зрошувальні системи повинні бути в управлінні тих, хто безпосередньо від них залежить. Це аграрії, землекористувачі та землевласники і точно не чиновник в Києві чи навіть в області.

“Без жодних перебільшень, цей закон є наріжним каменем не лише подальшого розвитку сільського господарства, а й реагування на кліматичні зміни, збереження ґрунтів та енергоощадливість у с/г виробництві. Над цим питанням працювали державні органи, міжнародні партнери, експерти, профільні асоціації аграріїв та парламентарі. І від імені профільного Міністерства та від себе особисто дякую усім, хто зробив свій внесок для цього рішення. Далі – нелегкий процес реалізації, але головне вже зроблено! Іригаційна реформа для нас є логічним продовження земельної реформи. Вітаю агросектор із новими можливостями!”, – повідомив Лещенко.


Джерело та фото: agrotrend
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0