Хліб знову подорожчає: коли і наскільки

Хліб знову подорожчає: коли і наскільки
17:10, 15 2022
932
0

Кожен місяць хліб додавав 2% до ціни. В Україні вартість хліба зросте цього місяця максимум на 5-7%. Таку думку висловив виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзин в коментарі УНН, пише glavcom

«Об’єктивні причини для (росту цін на хліб – ред.) є. На жаль, не до кінця вирішені питання з агроносіями. Ті аукціони, що влаштовані по продажу дешевого газу, не можуть забезпечити всіх бажаючих «хлібопеків« дешевим газом. Тобто, вони вимушені вкладати у виробництво хліба дорогий газ», – сказав Пендзин.
За його словами, також дуже проблемним є питання продовольчої пшениці, яку достатньо багато вивезли в листопаді.
«Мінімальна заробітна плата зросла в грудні, що теж буде лягати в ціну товару», – зазначив експерт.


«І протягом минулого року додавав, й позаминулого року додавав (2% – ред.). Нам сказали, що хліб буде дорожчати на 15-20%. Але влада вже дає більш дешевий варіант газу, тому я думаю, що максимум (плюс – ред.) 5-7% цього місяця ми побачимо і все», – розповів Пендзин.


Окрім того, Пендзин наголосив, що проблема не в ціні хліба, а в можливості, здатності людей його купувати.

«Держава має втрутитися та допомогти малозабезпеченим верствам населення прямими адресними допомогами для того, щоб їм здешевлювати (вартість – ред.). Проблема не в ціні хліба, а в можливості, здатності людей цей хліб купувати. Коли ми з вами говоримо про людей з достатньо високими доходами, я не думаю, що з них хтось знає, скільки реально коштує хліб. Якщо їм треба, то вони купують. Ми з вами, коли говоримо про вартість хлібу, ми говоримо в першу чергу з точки зору доходів малозабезпечених верств населення», – сказав Пендзин.


За його словами, на сьогодні є найбільшою проблемою те, що всі здешевлені ціни на соціально значущі продукти влада збирається погашати за рахунок бізнесу.

«Обмеження торговельної надбавки – це обмеження доходів рітейлу. Аукціони з обов’язкового продажу газу власного добутку приватними організаціями – це мінус доходи приватників. Жодної копійки в державному бюджеті не виділено на те, щоб дати адресну допомогу малозабезпеченим верствам населення», – зауважив Пендзин.


Джерело та фото: glavcom
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0