Українські овочеводи не впораються з турецькими конкурентами, – Хорев


Українські овочеводи не впораються з турецькими конкурентами, – Хорев
21:53, 12 2022
611
0

Турецькі помідори та огірки мають перевагу перед тепличними овочами українських фермерів – їм не потрібно користуватися енергоресурсами, чому коштують вони набагато дешевше. Пише ubr

У разі обнулення ввізного мита на турецькі помідори та огірки іноземні овочі можуть остаточно потіснити українські тепличні овочі з внутрішнього ринку України. Таку думку висловив у коментарі UBR.ua керівник проекту "АПК-інформ: овочі та фрукти" Олександр Хорев.

Як раніше розповідала нам представник Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва, у долі українського імпорту томатів та огірків турецькі овочі, які зараз обкладаються 10% ставкою, вже у 2020 році займали 82 та 78% відповідно.

Переваги закордонної продукції зумовлені не так неефективністю вітчизняних селян, як кліматом. У Туреччині, розповідає нам Хорев, витрати на енергоносії з вирощування плодоовочевої групи дорівнюють нулю, тоді як в Україні "газ злетів до небес".

Скасування мит лише зміцнить становище турецьких продуктів.

"Протягом сезону імпорту томатів і огірків, що починається з жовтня-листопада, роздрібна вартість цих турецьких овочів в Україні знаходиться в районі $1. -40 грн/кг, як раніше, а 80-100 грн/кг. І її просто не купуватимуть", – констатує Хорев.


Нагадаємо, обнулення ввізного мита на низку товарів передбачається угодою про зону вільної торгівлі, яку нещодавно підписала українська та турецька влада. Його ще належить ратифікувати - тільки потім безмитний режим почне поступово набирати чинності. Проте умови підписаної угоди поки що не були опубліковані.

Джерело та фото: ubr
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0