UKRAINIAN CROPS FORUM 2022: ділимося досвідом з агротехнологій

UKRAINIAN CROPS FORUM 2022: ділимося досвідом з агротехнологій
10:56, 09 2022
579
0

Чому на одних полях культури так і буяють, а на інших – ледь ростуть? Хтось щороку збирає щедрі врожаї, а хтось лиш підраховує збитки? Чи справа лише в якості ґрунтів та погодних умовах?

Звичайно, що ні! Кожен аграрій знає, що одним із ключових чинників ефективності в сільському господарстві є ТЕХНОЛОГІЇ. Вони постійно оновлюються, розвиваються, вдосконалюються. І не останню роль тут відіграє обмін досвідом між ключовими гравцями ринку, що мають багаторічні напрацювання в цьому напрямі.

Своїм досвідом щодо технологій вирощування с/г культур вкотре поділилася з агровиробниками й АСТАРТА.

В рамках бізнес-форуму з рослинництва UKRAINIAN CROPS FORUM 2022, що відбувся 8 лютого в Києві, Віктория Олійник, агрохімік-ґрунтознавець, розповіла про заходи, які дозволяють підвищити ефективність агротехнологій агропромхолдингу «Астарта-Київ».

Ось ТОП-5 тез від Вікторії Олійник:

1. Власні ІТ-системи. Система моніторингу посівів AgriChain Scout від IT-компанії АСТАРТИ AgriChain дозволяє моніторити, аналізувати, зберігати інформацію про стан посівів та оперативно реагувати на виклики протягом сезону.

2. Агрохімічне обстеження ґрунтів. Жодна система живлення не може бути ефективною, якщо вона не базується на результатах аналізу ґрунтів. Маючи власну ґрунтову лабораторію, ми розраховуємо оптимальні норми добрив, визначаємо потребу в меліорації, дбаючи при цьому про збереження родючості ґрунтів.

3. Кожен агровиробник повинен користуватися перевагами, які диктують йому умови господарювання. Однією зі стратегічних культур АСТАРТИ є цукровий буряк, тож ми в своєму розпорядженні маємо дефекат (продукт від переробки буряку), який вносимо в ґрунт з метою меліорації. Також активно використовуємо органічні добрива, які є неодмінною складовою для підвищення ефективності виробництва.

4. Індивідуальний підхід до кожного поля. Маючи накопичені дані про врожайність культур, показники родючості ґрунту, рельєф, кліматичні умови, NDVI індекси та ін., спеціалісти с/г департаменту розробили унікальну для компанії шкалу, яка характеризує потенціал кожного поля. Це дозволить підходити індивідуально не лише до агрофірми чи масиву, а й окремо до поля.

5. Виробничі досліди. Умови вирощування культур в Україні дуже різняться: маючи в обробітку 220 тис га, потрібно чітко розуміти, в якому регіоні яка технологічна операція, діюча речовина, сорт/гібрид найефективніші. Без багаторічних випробувань є ризик допустити помилку при виборі складових технології.

Джерело та фото: facebook.com/astartaholding
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0