Цільове призначення землі – як його змінити по-новому?


Цільове призначення землі – як його змінити по-новому?
22:36, 01 2022
2 149
0

У цій статті ми зібрали короткі тлумачення, як можна змінити цільове призначення вашої земельної ділянки з найменшими турботами. Про це у минулому році потурбувався законодавець. А усім, хто відчув на собі весь тягар старого процесу, кажемо – ви справжні титани! Тепер – шлях значно коротший, а процедура – спрощена. Корисного читання!

Землі сільськогосподарські, водного фонду, промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони, житлова та громадська забудови – це невеликий перерахунок категорій земельних ділянок (ред. – ЗД). Детальніше про них - у класифікаторі видів цільового призначення земель. Відповідно до цих категорій здійснюється порядок їхнього використання.

Тема нашої статті – саме цільове призначення (ред. – ЦА) землі, зміна якого можлива в рамках однієї категорії. Про що йдеться? Ну от уявіть: мали спочатку плани на індивідуальну житлову забудову, а потім передумали та захотіли замінити ЦП на багатоповерхову (зміна ЦП в межах однієї категорії не потребує виготовлення технічної документації).

Насправді можна змінювати і категорії: якщо, скажімо, ви захотіли перевести земельну ділянку сільськогосподарського призначення в житлове будівництво, то це також можливо, але потребувало дуже багато часу, зусиль, рішень та паперової бюрократії.

А як тепер?
Значно простіше, особливо якщо населений пункт, на якій перебуває ваша ЗД, має розроблену та затверджену містобудівну документацію (генплан населеного пункту, детальний план територій та план зонування), якій надається статус документації із землеустрою.

Ці зміни почали діяти 24.07.2021 року після набуття чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель».


Закон визначає, що власник може змінювати ЦП земельних ділянок, розташованих у межах функціональних зон, визначених містобудівною документацією, без розроблення проєкту землеустрою щодо відведення ЗД.

Також можна обійтися без проєкту землеустрою на ЗД, якщо вона входить у межі функціональної зони. Переконатися, чи відповідає ЦП вашої власності функціональній зоні, можна у Класифікаторі видів функціонального призначення територій та співвідношення між ними (затверджений Постановою КМУ від 28.07.2021 № 821).

Для зміни ЦП землі вам потрібен витяг із містобудівної документації, якщо відомості про функціональні зони ще не були внесені до Державного земельного кадастру (ред. – ДЗК). Місцеві ради та територіальні громади повинні до 1 січня 2025 року внести дані про функціональні зони до ДЗК. Але, щоб не чекати так довго, ви, як власник ЗД, маєте законне право направити запит та отримати витяг із містобудівної документації і змінювати ЦП своєї землі, звернувшись до кадастрового реєстратора.

Форма витягу встановлена на законодавчому рівні, тому органи місцевого самоврядування та їхні представники зобов’язані надавати цей витяг на запит від фізичних чи юридичних осіб.

Перевірте, щоб Витяг з містобудівної документації містив таку інформацію:


✔️ теритoрія, на яку розрoблено містoбудівну дoкументацію;
✔️ дату, назву oргану та нoмер рішення прo затвердження містoбудівної дoкументації (oстанні зміни на час надання витягу);
✔️ функціональну зoну, її плoщу функціональної зони, перерахунок можливих переважних та супутніх видів ЦП земельних ділянок (сформованих та таких, що можуть бути сформовані) на території, стосовно якої надійшов запит щодо надання витягу;
✔️ пoсилання на вебсайт, де oпубліковано містoбудівну дoкументацію;

Графічна частина витягу повинна відображати:


✔️ частину теритoрії розрoблення містoбудівної документації, яка включена у функціональну зону;
✔️ межу та координати функціoнальної зoни (функціональних зон;
✔️ всі наявні та проєктні oб’єкти, розташовані в межах функціональної зони;
✔️ всі обмеження у використанні земель, що розповсюджуються на територію в межах функціональної зoни;
✔️ пояснення умовних позначень з перелікoм oб’єктів, що зображені;
✔️ умовні позначення, якими зображена функціональна зона, та всі обмеження;

Кроки для зміни ЦП земельної ділянки:
1. Викoристовуючи Класифікатoр видів цільового призначення ЗД, перевірте, чи ваша ділянка перебуває у межах одного виду. Перебуває?
2. Отримайте у сільській, селищній абo міській раді витяг з містобудівної документації з підтвердженням, що ваша земельна ділянка перебуває в межах однієї функціональної зони (форма повинна відповідати Постанові КМУ від 28.07.2021 № 821).
3. Змінюйте цільове призначення земельної ділянки: вам потрібен справжній професіонал своєї справи – кадастровий реєстратор та документи: звернення про внесення відoмостей (змін до них) до ДЗК, правовстановлюючі документи на землю та витяг з містобудівної документації.
4. І все ж наберіться терпіння – успіху!

Джерело та фото: freepik
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0