Український шеф-кухар Євген Клопоетнко приготував всі 12 страв

Євген Клопотенко презентував різдвяні рецепти

Євген Клопотенко презентував різдвяні рецепти
14:38, 06 январь 2022
190
0
Український шеф-кухар Євген Клопоетнко та команда сайту Klopotenko.com долучилися до різдвяного мистецького проекту «Від Романа до Йордана». У свою чергу кухар приготував всі 12 страв і поділився рецептами з читачами сайту Klopotenko.com, щоб українці дізналися більше про традиції святкування Різдва, ідеться у прес-релізі, пише zemliak

«Цим проектом я хочу нагадати українцям про їхні традиції. Тепер кожна родина може приготувати ці страви. Хтось відновити у пам'яті забуте, хтось вперше доторкнутися та відчути всю магію нашої культури», — зазначає Євген Клопотенко.


Започаткований ще у 2010 році групою українських митців зі Львова — Олею Кравченко, Ярославою Ткачук, Олею Пильник, Уляною Нищук та Остапом Лозинським — проект має на меті презентувати українські різдвяні традиції у різних мистецьких жанрах.

Проект «Від Романа до Йордана» у 2022 році об’єднав митців ідеєю відтворення 12 страв різдвяного столу. Кожен з учасників проекту втілив у своїй роботі (живопис, графіка, текстиль тощо) улюблену традиційну страву, яку готували у його родині на Святвечір.

Андрій Винничок зобразив для проекту різдвяні медівнички, Анна Атоян — голубці з грибами, Зоряна Опанащук надихнулась борщем та цісарькими пирогами. Мар’ян Пиріг створив тарілку з зображенням улюблених маринованих грибочків, а Наталя Русецька зобразила тушковану капусту з грибами та фасолею.

Підтримала тему овочевих страв Юлія Долинська, зобразивши першу фасолину, яка завжди найсмачніша. Оля Кравченко візуалізувала різдвяний борщ з вушками, який є щороку на різдвяному столі у кожній родині. Остап Лозинський вирішив показати «Останній пампух» з начинкою з трояндового варення, Роман Зілінко та Уляна Нищук обрали рибні страви — коропа по-єврейськи та оселедець, вимочений у молоці. Ярослава Ткачук та Данило Мовчан обрали обов'язкові для кожного різдвяного столу кутю та узвар.

Джерело та фото: zemliak.com
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
23 825
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
16 772
0