Мінімальне податкове зобов’язання відтепер нараховується усім власникам сільськогосподарських ділянок


Мінімальне податкове зобов’язання відтепер нараховується усім власникам сільськогосподарських ділянок
16:13, 04 2022
5 036
0

Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) з 1 січня 2022 року буде нараховуватися усім власникам сільськогосподарських ділянок. МПЗ стосується як сільськогосподарської землі, на якій нічого не вирощується, так і фермерів чи аграріїв, які обробляють власну чи орендовану землю. Пише latifundist«З кожного гектару землі треба сплатити певну суму обов’язкових податків, і вона не може бути меншою від цього встановленого державою МПЗ — орієнтовно 1,5-2 тис. грн (залежно від розміру НГО). Якщо ж сільськогосподарські землі знаходяться у межах населених пунктів, у дачних та садових кооперативах — за них не сплачується МПЗ», — відмічає Наталія Білоусова.


У мінімальне податкове зобов’язання входять наступні податки:
- податок на землю
- податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці
- податок на доходи фізичних осіб
- військовий збір із зарплати найманих працівників

Орієнтовно додаткові доходи в бюджет місцевих громад та загального бюджету в рік від мінімального податкового зобов’язання становитимуть 10-12 млрд грн.

Зібрані гроші від МПЗ будуть розподілені наступним чином:
- до місцевих бюджетів — 60 %;
- державний бюджет — 25 %;
- обласний — 15 %.

«Важливо, що виключення по сплаті мінімального податкового зобов’язання є тільки для сільського фермерського господарства — 50% пільга. Це для господарств розміром до 20 га», — наголосила головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.


За її словами, якщо земельна спадщина не успадкована і ділянка не має власника, то МПЗ не сплачує ніхто. Якщо ж власник є, то сплачує або орендар (у разі укладення офіційного договору), або власник паю (сам обробляє ділянку, або ж здає тіньовому фермеру).

«Щодо польових доріг, пасовищ і сінокосів, то вони теж підпадають під сплату МПЗ у залежності від розміру НГО (у них вона нижча). Так звані нічийні польові дороги (не входять до паю, а є між паями) не підпадають під оподаткування. За землі запасу та резерву МПЗ сплачується так: якщо вони в оренді, то оподатковуються (сплачує власник землі/користувач чи орендар)», — підсумувала Білоусова.


Джерело та фото: latifundist
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0