Ключові складові успішного вирощування насіння бобових культур

Ключові складові успішного вирощування насіння бобових культур
16:38, 03 2019
1 464
0

У сегменті вирощування насіння бобових культур особливу увагу необхідно приділити вибору посівного матеріалу, техніці збирання врожаю та передпосівній обробці ґрунту. Про це у ході IV Міжнародної конференції «Майбутнє бобових» розповів Олександр Чумак керівник компанії «МАЄР».

За словами фахівця, від насіння і генетики залежить як мінімум 20-30% врожаю, другий аспект — безпосередньо врожайність культури.

«Ключовими факторами успішного виробництва бобових з року в рік є підбір правильного сорту і якість посівного матеріалу. Це те що має природні генетичні схильності, які призведуть до прогнозованого результату. Від якості і сорту залежить валова врожайність, яка закладена генетично», — розповідає Олександр Чумак.


Додаючи, що за умов дотримання технології необхідно сіяти лише перевірені, апробовані для конкретних умов районовані сорти. Належний захист необхідно забезпечити і на етапі збирання насіння.

«Важливим в даному випадку є районування. Якщо сорт в окремій місцевості не вирощувався, це означає що він дасть продуктивність набагато нижчу, ніж у випадку, якби попередньо пройшов стадію розмноження в близьких до ваших кліматичних умовах. Зокрема, це стосується навіть конкретних районів, конкретних областей. Варто зазначити, що при збиранні врожаю належні умови забезпечуються використанням роторних комбайнів, дотриманням базової вологості насіння та його подальшим зберіганням. Якщо цього всього не забезпечити, то ми втрачаємо якість вже в процесі, тобто кожен наступний крок призведе до деградації потенційного врожаю», — відзначає фахівець.


За його словами, не менш важливою складовою у випадку з бобовими є забезпечення передпосівного захисту насіння.

«Це фунгіцид, інсектициди, мікроелементи, полімерна плівка, щоб уникнути можливості потрапляння у мікротріщини будь-яких патогенів. Ось цей весь комплекс заходів дозволяє стабільно з року в рік нарощувати виробництво. Лише за такого підходу можна отримувати стабільні врожаї і розраховувати на щось серйозне», — наголосив Олександр Чумак.Автор: Олексій Кудриль
Джерело та фото: superagronom
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter


Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 837
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 302
0