Уряд затвердив порядок визнання недержавних організацій у сфері геодезії та картографії

Уряд затвердив порядок визнання недержавних організацій у сфері геодезії та картографії
12:21, 22 ноябрь 2021
167
0
Кабінет міністрів України поновив порядок визнання статусу саморегульованих організацій (СО) для цивільних об’єднань інженерів-геодезистів та картографів і затвердив необхідні для їхньої діяльності умови та звітність. Відповідне рішення, яке вносить зміни до постанови №398 від 5 червня 2013 року та скасовує постанову №974 від 12 липня 2006 року, уряд ухвалив на засіданні 17 листопада, пише agronews.

Згідно з текстом документа, ухвалений порядок встановлює процедуру визнання Держгеокадастром статусу СО для об’єднань фізосіб, які займаються топографічно-геодезичною діяльністю та картографією. Так, в організації, яка претендує на набуття статусу СО, має бути не менше 100 інженерів-геодезистів, щонайменше 90% з яких повинні мати сертифікат інженера-геодезиста. Крім того, таке об’єднання повинно мати власну внутрішню систему оцінювання якості проведених геодезичних робіт.

До документа також додається зразок звітності для таких організацій перед Держгеокадастром, до якої належать список її учасників та звіт про проведені роботи, яку вони зобов’язані подавати щорічно до 1 лютого.

Саморегульовані організації у сфері землеустрою, геодезії та картографії є ​​юридичними особами, які діють на основах самоврядування, діяльність яких не має на меті отримання прибутку.

До сфери їх діяльності входить контроль за виконанням положень нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм та правил у сфері землеустрою, геодезії та картографії; участь у розробці галузевих нормативно-правових актів; участь у сертифікації та професійній підготовці інженерів-землеупорядників та геодезистів; участь у складі кваліфікаційних комісій; захист своїх членів у питаннях, пов’язаних із проведенням землеустрою та геодезії; сприяння розвитку конкуренції у зазначеній сфері та інше.

Джерело та фото: agronews
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
17 338
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
16 532
0