Розвінчуємо молочні міфи


Розвінчуємо молочні міфи
11:46, 12 2021
1 125
0

І поживне, і смачне, біле, пінне, запашне – так-так, ми зараз про молоко. Пишуть в офіційній ФБ сторінці Astarta.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА ОФІЦІЙНИЙ INSTAGRAM агропромхолдингу "АСТАРТА-КИЇВ".
Багато корисної інформації, новини компанії та агроринку


Цей унікальний продукт дуже необхідний нашому організму, бо містить безліч вітамінів та мікроелементів. Але саме молочна тема оповита дрімучими міфами, у яких сьогодні #АстартаРекомендує розібратися.

А наш досвід та експертність допоможуть у цьому, адже АСТАРТА розвиває молочне тваринництво практично з моменту свого заснування, має 22 тис. голів ВРХ та виробляє 96% молока екстра ґатунку. Молочна тема – наша тема: отож розміфовуємо молоко!

Найкорисніше молоко продається на базарі – у бабусь
Ніт, таке молоко краще не купувати, бо його якість ніхто не контролює. Надоєне руками, розлите у пластикову тару, воно може містити безліч патогенних і хвороботворних бактерій.

Молоко в пакетах хімічне, бо воно має довгий термін придатності
Терміни зберігання молока залежать від якості сировини, сучасності устаткування, способу переробки і упаковки. Тому, чим якісніший готовий продукт, тим менше в ньому бактерій, а значить, і термін зберігання може бути тривалішим.

У супермаркеті продають молоко розбавлене H2O
Ні, водою молоко не розводять. Його нормалізують: спочатку цільне молоко максимально знежирюють і воно стає основою для виробництва молока різної жирності. Далі до нього додають необхідну кількість молочного жиру, і саме так на полицях магазинів з’являється молоко різної жирності.

У молоці багато цукру
У молоці міститься лактоза – «молочний цукор». Це природний вуглевод. Багато його порівнюють зі столовим цукром або з шоколадним молоком, до складу якого входить сахароза. Але це некоректне порівняння, оскільки в цілісному продукті це природний вуглевод, а в шоколадному – доданий.

У молоці є антибіотики
Звідки ноги ростуть? Логіка така – корови хворіють, їх лікують антибіотиками і, відповідно, вони дають молоко з антибіотиками. Деякі експерти кажуть, що можуть навіть на смак розрізнити, у якому молоці є залишки ліків. Можливо, але такі випадки можуть бути лише у «базарному» молоці. Тоді як промислові виробники молоко від корів, які проходять лікування, збирають та утилізують: на переробку воно не потрапляє.

Молоко потрібне лише дітям
Молоко потрібне усім – і дорослим, і дітям, адже воно містить вітаміни А, В1, В2, В12, D, кальцій, фосфор, калій, магній, цинк та селен. Тому дітям молоко необхідне для нормального функціонування та розвитку організму, а дорослим — для міцності кісток, належної роботи нервової системи та згортання крові.

Склянка молока задовольнить добову потребу людини в кальції
Ні. У склянці молока (200 г) міститься близько 30% кальцію від добової потреби дорослої людини. Тобто, щоб задовольнити денну потребу, потрібно випити 3 склянки молока. За рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я України на день потрібно споживати 2,5−3 порції молочних продуктів низької та помірної жирності.

Джерело та фото: facebook/astartaholding
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0