Аграрний експорт з України до Китаю б’є історичні рекорди


Аграрний експорт з України до Китаю б’є історичні рекорди
17:31, 29 2021
652
0

Україна останнім часом суттєво збільшила експорт сільськогосподарської продукції до Китаю. Наступний крок – збільшення інвестицій в агросектор. Про це заявила голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька.

Моя позиція – Україна має активізувати всі проєкти з Китаєм на взаємовигідній основі, враховуючи національний інтерес. Сьогодні ми бачимо зацікавленість китайських партнерів у створенні відповідної транспортної інфраструктури; їх присутність у секторі вирощування, зберігання та транспортування зерна. Ну і, звичайно, інвестиції. Це зовсім не ті об’єми, які могли б бути, але прогрес є. Думаю, що в найближчому майбутньому ми побачимо зрушення в цьому напрямку, – зазначила Магалецька.

Очільниця Держпродспоживслужби вважає, що такою є "логіка економічного розвитку взаємовідносин, бо експорт з України до Китаю росте шаленими темпами і б’є всі історичні рекорди, а отже наступний логічний крок – масштабні інвестиції".

Що продаємо в Китай?


Держпродспоживслужба і МЗС України наполегливо працюють над відкриттям ринку Китаю для вітчизняних експортерів. В першу чергу, мова йде про продукції тваринництва (м’ясо птиці, яйця та яєчні продукти) та рослинництва (пшениця, ріпак, сорго, горох і квасоля). Тривають перемовини щодо експорту черешні, яблук, лохини, пшеничного борошна, соєвого шроту, риби і рибних продуктів.

"Ще один напрям – корми. Зараз проводимо роботу з отримання можливостей для експорту до Китаю українських кормів для домашніх тварин, комбікормів для сільськогосподарських тварин, птиці та ставкових риб. У зоні уваги доступ до китайського ринку заморожених напівфабрикатів, які містять продукти тваринного походження, рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження, а також яловичих колагенових оболонок", – каже Магалецька.


Для того щоб відповідати запитам, які формує гігантський ринок Китаю, що постійно розвивається, потрібно постійно розвиватися і самому, – резюмувала глава Держпродспоживслужби. – Думаю, у світі зараз немає жодного гаранта продовольчої безпеки, який міг би повністю задовольнити потреби Китаю.

Джерело та фото: agro.24tv.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 691
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 121
0