100 днів ринку землі: Вадим Івченко назвав помилки української земельної реформи

100 днів ринку землі: Вадим Івченко назвав помилки української земельної реформи
11:51, 12 октябрь 2021
363
0
Закон про риноу землі в Україні, з точки зору виваженої аграрної політики, яка мала б базуватись на інтересах дрібних та середніх агротоваровиробників розроблений і впроваджений невірно. Про це заявив народний депутат Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Вадим Івченко. Пише agropolit

«Під час протягування закону про ринок землі багато чого обіцяли: і зростання ВВП, і надання різних фінансових інструментів фермерам аби вони могли бути повноцінними гравцями на цьому ринку, можливість простим людям її купувати, кредити з мінімальними відсотковими ставками, Фонд з підтримки фермерських господарств який відшкодує перший внесок... І я вже не кажу про те, що все це мали б зробити ще до 1 липня» , — зазначив Вадим Івченко.


Він зауважив, що нічого з вищеперерахованого не зроблено.

Як ми і попереджали — підняли голову спекулянти з грошима, які ходять по селах і на підставних осіб скуповують землю. Після цього ці гектари здаються тим таки фермерам в оренду аби вони її обробляли», — наголосив депутат.

Івченко наголосив, що закон, з точки зору виваженої аграрної політики, яка мала б базуватись на інтересах дрібних та середніх агротоваровиробників, і розроблений і впроваджений невірно.

Так, ми вже зараз почали розуміти помилки, а надалі їх кількість буде зростати, але буде пізно їх виправляти. Влада має думати над тим, як стратегічно розбудовувати аграрний сектор, хто мав би отримати пріоритети в купівлі землі, що це мають бути за люди, які стимули надати фермерам аби вони викуповували землю для створення роботи в сільській місцевості, платили податки і тим самим тримати українське село», — наголосив Вадим Івченко.


Актуальним питанням він вважає наскільки є об'єктивною ціна землі, яку сформував ринок за 3 місяці в Україні.

Чому українці не пішли продавати землю — чому не сталося валу земельних операцій? Порівняно невелика кількість операцій купівлі-продажу землі завдячується тому, що майже вся земля знаходиться в оренді. Навіть ті, хто хотіли б і мають можливість купити землю не можуть цього зробити, оскільки в середньому землю люди здавали в оренду на 10-15 років. Хто дасть нормальну ціну за землю, якщо ще 15 років не зможе нею користуватись? Продають землю за запропонованою ціною тільки ті, кому терміново потрібні гроші», — зазначив депутат.


Джерело та фото: agropolit
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
16 145
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 881
0