Новий протокол розведення нуту скоротить розвиток сорту до 6 років

Новий протокол розведення нуту скоротить розвиток сорту до 6 років
17:05, 26 2019
1 507
0

Дослідники з нуту ICRISAT розробили протокол розведення, який дозволяє створювати нові сорти нуту в перерві.

Протокол Rapid Generation Advancement (RGA) дозволяє виробляти від шести до семи поколінь нуту в рік в контрольованих парникових умовах. Протокол був стандартизований за допомогою серії експериментів, проведених протягом двох років з використанням шести культивованих сортів нуту - ранньої, середньої та пізньої зрілості.

Час генерації змінює гру для досягнення максимальної генетичної вигоди у сільськогосподарських рослин. Як правило, потрібно сім-вісім років для створення гомозиготних (ідентичних) ліній після гібридизації з одним поколінням культур, виробленим в рік. З огляду на зростаючу потребу в продуктах харчування і харчуванні і зростаючий тиск зміни клімату, потреба в поліпшених сортах сьогодні як ніколи актуальна.

«RGA може значно скоротити кількість років, необхідних для досягнення гомозиготности і розробки сорти або матеріалу для дослідницьких цілей», - сказав д-р Pooran Gaur, директор Азіатської дослідницької програми ICRISAT.


До розробки нового протоколу програма розведення нуту ICRISAT виробляла три покоління в рік; перший урожай в поле під час сезону врожаю (жовтень - лютий), другий урожай в поле в пізніх посівах з поливом (лютий - квітень) і третій урожай в несезон розпліднику (травень - липень) в Хіріюре в Карнатака, південна Індія.Тепер прогрес в поколінні можна швидко досягти, надавши додаткове джерело світла (лампа розжарювання потужністю 60 Вт) в теплицях, пояснює д-р Срінівасан Самінені, науковий співробітник по нутам в ІКРІСАТ. Збільшений фотопериод (світло) на стадії розсади викликає раннє цвітіння протягом 20-25 днів після посіву, проти нормальної тривалості цвітіння 40-50 днів. Тривалість циклу посіву ще більше скорочується за рахунок проростання незрілих зелених насіння.

В ході експериментів команда виявила, що середнє загальне число поколінь, вироблених за рік в ході експериментів, становило 7, 6,2 і 6 в генотипах раннього, середнього і пізнього дозрівання, відповідно. Результати були описані в публікації в The Crop Journal.

«Це змінить правила гри для швидкого розвитку сортів нуту в усьому світі, відповідаючи постійно мінливих потреб ринку. Розвиток сорти з використанням традиційних методів селекції займає майже 12 років, що досить для того, щоб ринки змінилися і зробили розробляється сорт непривабливим для сил попиту. Прискорення розведення - це шлях вперед », - сказав д-р Самінені.


Крім того, розроблений протокол RGA нуту значно менше ресурсоемок, ніж протоколи RGA, розроблені для інших культур, таких як пшениця, квасоля і сочевиця, для яких потрібно піддавати насіння стресовій обробці, регулюванню довжини хвилі джерела світла і застосування хімічних речовин і гормонів, таким чином , вимагаючи спеціалізованих операцій і контрольованих умов вирощування.

Команда нуту використовувала протокол RGA для тестування на реальному селекційному матеріалі шляхом розробки популяцій для картування рекомбінантних інбредних ліній (RIL). Дві популяції RIL були тільки що розроблені відповідно до цього протоколу і були переведені в F7 з F1 протягом року.

«Цей протокол RGA, розроблений для нуту ICRISAT, дуже простий і економічно ефективний. Це може бути легко реалізовано будь-якою програмою розведення з тепличним господарством », - додав д-р Гаур.


Ця робота була продовжена за підтримки дослідницької програми CGIAR «Зернові бобові та посушливі злаки» (CRP-GLDC).

Джерело та фото: Agropages
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 526
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 500
0