Україна 2-га у світі за площею земель, які контролюються іноземними інвесторами

Україна 2-га у світі за площею земель, які контролюються іноземними інвесторами
18:07, 06 2021
1 232
0

Ідеться про понад 3,3 млн гектарів. Україна — на 2-му місці серед країн світу за загальною площею земель, яку контролюють іноземні інвестори. Такими є результати аналітичного звіту «Підбиття підсумків глобальної «земельної лихоманки» — незначні вигоди, суттєві ризики для людей та довкілля». Дослідження опублікувала міжнародна ініціатива Land Matrix на основі зібраних даних про масштабні придбання земель у всьому світі. Пише greenpostПонад 3,3 млн гектарів контролюють міжнародні інвестори в нашій країні. Вище за Україну знаходиться лише Індонезія, де контролюється понад 3,6 млн га. У п’ятірку лідерів рейтингу входять також Росія, Бразилія, Папуа - Нова Гвінея.

«Сільське господарство України, зокрема земля, дуже цікаве інвесторам. Це підтверджується даними Land Matrix — 250 угод і 3,3 млн га с/г земель контролюється іноземними компаніями. Зазвичай вони ведуть інтенсивне сільське господарство, яке має негативні наслідки для довкілля. Йдеться про забруднення води, ґрунтів та зменшення біорізноманіття. Концентрація земель може призвести до масштабної деградації земель, якщо не почати змінювати підходи та с/г практики вже зараз та посилювати екоконтроль за агровиробниками», — говорить Михайло Амосов, керівник відділу екологізації промисловості ГО Екодія.


Це вже третій звіт ініціативи Land Matrix, у якому зроблена критична оцінка накопичення земель у країнах, що розвиваються, а також соціально-економічні й екологічні наслідки такого накопичення. Висновки спираються на фактичні матеріали із бази даних Land Matrix, а також публікації з метою аналізу та кращого розуміння комплексного впливу концентрації земель.

Джерело та фото: greenpost
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0