Уряд затвердив порядок отримання державної підтримки картоплярам

Уряд затвердив порядок отримання державної підтримки картоплярам
13:01, 30 сентябрь 2021
375
0
Постанову Кабінету міністрів України №1008 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробників картоплі» від 22 вересня 2021 року офіційно оприлюднено. Пише agravery

«Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою „Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників“, які спрямовуються на державну підтримку виробників картоплі. Бюджетні кошти спрямовуються з метою державної підтримки виробників, які займаються сільськогосподарською діяльністю, в тому числі вирощуванням картоплі, для стимулювання збільшення площ посадки картоплі, обсягів виробництва, нарощування потужностей із її зберігання та переробки», — йдеться в документі.


Зауважимо, що головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики. Отримувачами бюджетних коштів є сільськогосподарські товаровиробники — юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, основною діяльністю яких є вирощування картоплі та/або виробництво продуктів переробки власно вирощеної картоплі, які:

- не мають відкритих проваджень у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
- не мають на 1 число місяця, в якому приймається рішення про включення до реєстру сільськогосподарських товаровиробників, яким нараховано бюджетні кошти для надання компенсації нового будівництва об'єктів, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

«Бюджетні кошти спрямовуються на надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік для компенсації до 50% вартості (без урахування податку на додану вартість) нового будівництва холодильників для зберігання власно вирощеної картоплі (картоплесховищ), цехів первинної переробки власно вирощеної картоплі, побудованих і прийнятих в експлуатацію», — вказано у порядку.


Так, компенсації нового будівництва об'єктів підлягає вартість об'єктів, введених в експлуатацію з 1 листопада попереднього року по 31 жовтня поточного року. Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта згідно із законодавством. Компенсації підлягає вартість основних засобів, підтверджена актами приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів №ОЗ-1, яка передбачена проектно-кошторисною документацією. У разі введення в експлуатацію придбаних об'єктів незавершеного будівництва компенсації нового будівництва об'єктів підлягає вартість будівництва за вирахуванням вартості придбання об'єкта незавершеного будівництва.

«Обладнання, вартість якого частково компенсована за рахунок коштів державного бюджету за програмою „Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників“ за напрямом „Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва“ та програмою „Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників“ за напрямом „Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва“, не підлягає компенсації за напрямом „Державна підтримка виробників картоплі“», — наголошують у Кабміні.


Зауважимо, що сума державної підтримки, що надається протягом одного бюджетного періоду сільськогосподарському товаровиробнику та пов’язаним із ним особам у значенні підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України за напрямами державної підтримки, передбаченими пунктом 4 цього порядку, не може перевищувати більш як 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Джерело та фото: agravery
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
16 145
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 881
0