Земельні торги в Україні відбуватимуться в новому форматі

Земельні торги в Україні відбуватимуться в новому форматі
11:44, 30 сентябрь 2021
378
0
Уряд ухвалив проект постанови, що регламентує проведення електронних аукціонів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними – оренди, суперфіцію, емфітевзису. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України. Пише agroter

Отже зовсім скоро в Україні вже на практиці почне діяти новий формат земельних торгів – електронний аукціон, повідомили на сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства України в соцмережі.

«Цей документ фіналізує всі технічні та правові питання, які були необхідні для запуску електронних аукціонів в Україні. І ми можемо констатувати, що земельні торги застарілого формату відійшли в історію», – зазначив Роман Лещенко.


Слід зазначити, що раніше учасникам потрібно було бути на торгах фізично. Окрім цього, інформація про такі аукціони завжди була малодоступною, їх проводили без реальної конкуренції. Часто торги вигравали «свої люди».

Відтепер участь в електронних аукціонах зможе взяти кожен, хто має доступ до Інтернету. Самі торги відбуватимуться на спеціальній платформі Prozorro.

Роман Лещенко заначив, що постановою передовсім регламентуються технічні вимоги до підготовки та проведення земельних аукціонів. Йдеться і про оприлюднення їх результатів, визначення розміру, порядку та строків сплати. А також про порядок реалізації переважного права купівлі земельної ділянки у власність у разі продажу її через електронний аукціон, технічні вимоги до проведення повторних торгів, порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи відповідно до Земельного кодексу України.

Джерело та фото: agroter
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
16 145
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 881
0