Вчені передбачають катастрофічну нестачу кави та цукру у світі

Вчені передбачають катастрофічну нестачу кави та цукру у світі
14:13, 19 сентябрь 2021
201
0
До кінця XXI століття людство може зіткнутися з катастрофічною нестачею кави та цукру. Вчені зі Стокгольмського інституту навколишнього середовища передбачили в своїй доповіді, що до 2099 році на тлі кліматичної кризи посуха знищить до 59% врожаю основних сільськогосподарських культур. Пише ukrsugar

У дослідженні говориться, що найбільшу загрозу для світової продовольчої промисловості представляє екологічна ситуація в Китаї, США і Бразилії — перебої поставок із цих країн стануть критичними для всього світу і можуть викликати суспільний неспокій.

Вчені підрахували, що в довгостроковій перспективі (в 2070-2099 роках) обсяги врожаю кукурудзи в США впадуть майже вдвічі через аномальну спеку. У Росії і Канаді вони, навпаки, можуть вирости на 13 і 17% відповідно, але цього буде недостатньо, щоб компенсувати дефіцит у всьому світі.

Найсильніше з сільськогосподарських культур від глобального потепління постраждають кава та цукор. Обсяг поставок цукрової тростини впаде на 58,5%, урожай кави сорту арабіка стане меншим на 45,2%, а сорту робуста — на 23,5%.

Від потепління виграє тільки пшениця — вчені очікують, що до кінця століття її стане більше на 14%. Така тенденція може зажадати дорогого розвитку виробництва в Європі і деяких частинах Південної Америки та Азії. Експерти також припускають, що Росія і Канада можуть почати вирощувати більше кукурудзи, сої та рису.

Вчені опублікували доповідь напередодні конференції ООН зі зміни клімату (COP26), яка розпочнеться 31 жовтня в Глазго. Дослідники відзначили, що їх оцінка перспектив сільського господарства заснована тільки на підвищенні температури повітря і не враховує наслідки стихійних лих.

Аналітики з Chatham House, навпаки, зробили акцент на природних катаклізмах. Вони вважають, що найсильніше від глобального потепління постраждають орні землі в Росії і США. Щорічно через посуху ці країни будуть втрачати по 40% врожаю пшениці. Імовірність того, що це буде відбуватися одночасно в 2050 році досягне 50%.

Заморозки в Бразилії і спалах короновірусу у В'єтнамі вже значно скоротили поставки кави та цукру. На початку серпня вартість необсмажених зерен досягла семирічного максимуму, а цукор рекордно подорожчав вперше за чотири роки. Експерти вважають, що ціни продовжать рости.

Джерело та фото: ukrsugar
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
16 145
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 881
0