Рухаємося в точне землеробство – дізнаємося більше про наші ґрунти

Рухаємося в точне землеробство – дізнаємося більше про наші ґрунти
22:29, 14 2021
1 308
0

В АСТАРТІ триває копітка робота по інтенсифікації сільськогосподарського виробництва. Одним із напрямів інтенсифікації – є точне землеробство, важливим елементом якого є диференційоване внесення мінеральних добрив. Для того, щоб рухатися в даний напрям, перш за все, потрібно розширювати знання про ґрунти, які знаходяться в обробітку компанії. У зв'язку з цим в АСТАРТІ постійно поглиблюється аналізування ґрунту, а до паспорта кожного поля планується додати нові показники: гранулометричний склад та ємність катіонного обміну.

Гранулометричний склад широко використовуються фермерами Європи, оскільки цей показник комплексно характеризує природу ґрунту: показує його потенціал, буферну здатність, структуру. У залежності від співвідношення агрегатів, ґрунт буває: супіщаний, легкосуглинковий, важкосуглинковий, глинистий тощо.

Чому цей показник такий важливий?


Знаючи точне співвідношення мікрочасточок в ґрунті, можна коригувати норму висіву, підходи до обробітку ґрунту, внесення ЗЗР, тип добрив та терміни їхнього внесення тощо. Саме тому цей показник такий важливий і його визначення та внесення в картограми родючості ґрунтів, які містяться в системі AgriChain Scout, буде актуальним для розуміння потенціалу полів, або при подальшому розвитку точного землеробства.

Даний тип досліджень виконуємо за допомогою «мокрої хімії» (хімічних реагентів) та голландської спектральної лабораторії SoilCare. Остання суттєво відрізняється від звичних нам методик, оскільки визначає широкий ряд показників експрес-методами без реактивів та довготривалої пробопідготовки. Результати отримуємо разом з рекомендаціями, які надаються автоматично системою. Ми маємо єдину в Україні дану спектральну лабораторію, випробовуємо її паралельно зі стандартними аналізами у власному виробництві та надаємо послуги партнерам.

Аналіз ґрунту та рослин за допомогою експрес-методів має свої переваги. Однією з перспектив, які ми розглядаємо на майбутнє, є можливість оперативно отримувати результати та швидко приймати управлінські рішення. Адже в сезон втрата кожного дня коштує дуже дорого.

В цілому, дані, які ми отримуємо з агрохімічної лабораторії, не залежно від типу досліджень (стандартні чи експрес-методи) дозволяють точно спланувати кількість добрив, які потрібно закупити, визначити терміни їхнього внесення, встановити необхідність меліорації та прорахувати норми меліоранту (дефекату), а також надати результати аналізу головним агрономам агрофірм із рекомендаціями.

На основі отриманої інформації готуються картограми, де візуально можна подивитися розподіл елементів живлення, рівень кислотності по полю тощо. Після опрацювання цих даних, спеціалісти агрономічної служби приймають стратегічні рішення, як-то коригування сівозміни, застосування додаткових агротехнічних прийомів, перерозподіл сортів та гібридів тощо.

​Вікторія Олійник, агрохімік агрономічної служби:
«За словами Dr.William Albrecht, треба годувати ґрунт, а не рослину. Ґрунт – це як кишківник рослини, якщо у ньому здорова мікрофлора і, як результат, збалансувані елементи живлення, культури матимуть оптимальні умови для росту та розвитку.


моніторинг посівами
Хочете отримати консультацію з приводу роботи AgriChain Scout - переходьте за посиланням

Тому ми далі працюємо над визначенням потенціалу кожного поля, починаючи з агрохімічного аналізу ґрунту і його багаторічної історії, і закінчуючи всебічним моніторингом за допомогою систем AgriChain. Картограми з розподілом елементів живлення візуально вже можна подивитися в AgriChain Scout.

Подібну інформацію про ґрунти потрібно оновлювати кожні чотири-п'ять років. Адже саме за цей час основні показники родючості можуть змінюватись під впливами внесених мінеральних добрив, застосування меліорації, кліматичних змін, ерозії тощо. Тому під наші стратегічні культури: цукровий буряк, кукурудзу, ріпак треба чітко розраховувати кількість внесених добрив».

Джерело та фото: агропромхолдинг Астарта-Київ
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0