Успішність агробізнесу базується на ефективності, а не на кількості оброблюваних гектарів


Успішність агробізнесу базується на ефективності, а не на кількості оброблюваних гектарів
13:24, 06 2021
1 071
0

Поширену думку, що жінки в абсолютній меншості в IT, і це професія не для них, спростовує CEO AGRICHAIN, пише agravery.com

Яким був ваш шлях в агросферу?
— Все моє професійне життя — це робота в агросфері, починаючи з університету і продовжуючи в аграрних холдингах. Цей шлях розпочався в 2000 році зі вступу на економічний факультет Подільського державного агро-технічного університету, після якого вступила до аспірантури та захистила кандидатську дисертацію з економіки. Певний час працювала викладачем, потім в групі компаній «Агропросперіс» менеджером по управлінню проектами та автоматизації управлінської звітності. З 2018 року стала керівником проектів в IT-компанії Агрі Чейн (агропромисловий холдинг «Астарта-Київ»), а з кінця 2019 року до сьогодні - директором компанії.

Чи погоджуєтеся з твердженням, що професії поділяються на чоловічі і жіночі?
— Поняття «чоловічих» та «жіночих» професій існувало завжди, в 20-му столітті боротьба жінок за власні права, як ми знаємо, дала суттєві результати і на разі грані стираються все більше. Вважаю неправильним, що такого поділу не може бути в принципі, так як є професії, які вимагають важкої фізичної праці, з використанням чоловічої сили, в важких умовах — тут навіть законодавством закріплена відсутність можливості жінкам виконувати таку роботу. Звісно, є історично сформовані «жіночі» чи «чоловічі» професії, ось це шаблон, від якого потрібно відходити. Наприклад, є думка, що жінки в абсолютній меншості в IT і для них це недоступні професії. Точно ні - жінки гарні проектні менеджери, дизайнери, інженери-розробники, тестувальники, бізнес-аналітики. Якщо говорити про агро, то, звісно, є багато професій виключно «чоловічих» — це реалії, але радують тенденції по збільшенню жінок в менеджменті компаній, агрономії, ветеринарії, закупках, логістиці, IT тощо.

Чи комфортно вам працювати в агро?
— Надзвичайно вдячна викладачам університету, в якому навчалась, за привиту повагу і, не побоюсь цього слова, любов до галузі сільського господарства. Це складне, високоризикове, масштабне, ресурсномістке виробництво, яке забезпечує продовольчу безпеку всього населення планети і я пишаюсь тим, що працюю в агро. Я щаслива людина, що працюю в сильній команді «Астарта-Київ», і маю можливість через напрямок та інструменти agtech, які розробляє наша компанія, впливати на ефективність бізнесу в цілому.

Наталія Богачева
Наталія Богачева, СЕО AgriChain


Агро — перспективно для жінок?
— Аграрний бізнес в Україні став локомотивом розвитку економіки, експортною галуззю, високотехнологічним та інноваційним виробництвом. Не бачу різниці між перпективами в агро для чоловіків і жінок, оскільки бачу масу прикладів успішних топ-менеджерів, управлінців, виробничників. Я вважаю, що агросфера в Україні - це дуже перспективний напрямок для всіх. Агро — це той сегмент ринку, в якому є де розвиватися та рости, а найголовніше, ти реально бачиш результат своєї праці.

Що чи хто вас надихає працювати в цьому напрямку?
— Мене найперше надихають люди, які вивели аграрну галузь в Україні на абсолютно новий рівень на тлі пострадянської розрухи, неймовірні історії їх професійного життя, досягнень у бізнесі - це дає розуміння, що немає нічого неможливого, всі перепони — у нашій голові. По-друге, це результати роботи — успішні проекти, розробка автоматизованих систем для ефективного управління агробізнесом, розробка інноваційних інструментів, складних моделей обробки і аналізу даних, їх впровадження і імплементація в бізнес-процеси компаній, реальні результати у вигляді доданої вартості для бізнесу за рахунок їх використання.

Які плани на найближчий рік?
— Ми продовжуємо розробляти та впроваджувати власні рішення в «Астарта-Київ»), рухаємося до основної мети — інноваційної, високотехнологічної аграрної компанії. Прагнемо ділитися своїми знаннями, експертизою, можливостями, інструментами з іншими учасниками ринку для синергетичного та сталого розвитку галузі в цілому, тому продовжуємо і нарощуємо кількість проектів для зовнішніх аграрних компаній. AGRICHAIN культивує культуру дбайливого ставлення до використання природних ресурсів, впроваджуючи ІТ-технології, тому що успішність агробізнесу базується на ефективності, а не на кількості оброблюваних гектарів. Для цього наповнюємо систему інноваційними IT-інструментами з елементами штучного інтелекту в тому числі, робимо акцент на якісній аналітиці на основі ризик-менеджменту, автоматизуємо процеси планування та управління агробізнесом.

Автор: Аліна Чоловійчук HR-директор кадрового агентства "Агроджоб"
Джерело та фото: agravery
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0