Держгеокадастр працює над розбудовою національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД)

Держгеокадастр працює над розбудовою національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД)
11:52, 01 2021
1 328
0


З прийняттям Закону України “Про національну інфраструктуру геопросторових даних” та Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних, затвердженого постановою Уряду від 26.05.2021 № 532, в Україні сформовано правове поле створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, відповідно до якого органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати на своїх офіційних веб-сайтах та геопорталах геопросторові дані та метадані і відображати їх за допомогою сервісів доступу на національному геопорталі. Пише vlasnasprava

Відповідно до наказу Держгеокадастру від 28.01.2021 № 47 адміністратором національного геопорталу визначено ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» (НДІГК), на яке покладено функції зі створення та підтримання національного геопорталу, бази метаданих, інтегрування геопросторових даних, що надходять від виробників даних.

У межах реалізації інноваційного проекту НДІГК у режимі дослідної експлуатації забезпечено функціонування геопорталу – прототипу національного геопорталу (nsdi.gov.ua). Геопортал надає можливість простого пошуку та вільного доступу користувачів до наборів геопросторових даних, оприлюднених відповідно до законодавства.

За період функціонування геопорталу опрацьовано механізм взаємодії з геопорталами містобудівного кадастру, офіційними геопорталами міських рад, створено персональні електронні кабінети для держателів, виробників та користувачів даних, розроблено та апробовано сервіси доступу до геопросторових даних. здійснено інтеграцію існуючих базових та тематичних геопросторових даних.

Користувач геопорталу отримує доступ до інформації про конкретний об’єкт або територію (довільну або запитувану: область, район, громаду), переглянути карту, зробити запит на отримання даних про об’єкт або територію, відокремити дані про показники або типи об’єктів, зробити запит на отримання оприлюднених геопросторових даних та метаданих.

Держгеокадастр пропонує заінтересованим держателям даних, в першу чергу визначених у додатку 2 Порядку функціонування національної інфраструктури геопросторових даних, долучитися до формування сучасної системи оперативного та ефективного онлайн-доступу до високоякісних, актуальних і достовірних геопросторових даних та метаданих.

Станом на серпень 2021 року на геопорталі доступні актуальні набори геопросторових даних НДІГК, Держводагентства, Укравтодору, Мінрегіону та ДКА, 92 органів місцевого самоврядування (міських, селищних рад, територіальних громад), зареєстровано 920 користувачів електронних кабінетів.

Джерело та фото: vlasnasprava
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 175
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0