Аграрний комітет прийняв резолюцію на підтримку законопроекту про об’єднання водокористувачів

Аграрний комітет прийняв резолюцію на підтримку законопроекту про об’єднання водокористувачів
22:16, 30 август 2021
311
0
На Херсонщині відбулося виїзне засідання аграрного комітету за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка та першого заступника Міністра Тараса Висоцького. Темою обговорення була проблема реформування зрошення в Україні. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики. Пише agropolit

«Разом із представниками аграрного комітету, керівництвом Держводагенства, очільником Херсонської області, Інститутом водних проблем і меліорації, Всеукраїнською аграрною радою обговорили усі болючі питання зі зрошення та розвіяли всі міфи, пов’язані з законопроектом про об’єднання водокористувачів. Йдеться про алгоритм прийняття рішення об’єднань водокористувачів, яке зможе приймати навіть малий фермер, що має декілька гектарів до великого користувача. Цей механізм пропрацьований дуже чітко, і монополії тут ні в кого не буде, тобто рішення щодо об’єднання стане консенсусом усіх водокористувачів, незалежно від розміру господарства», – наголосив Роман Лещенко.


Він також додав, що стратегічна інфраструктура – магістральні канали, насосні станції – не будуть передані в приватну власність. Вони залишаються безстроково в державній власності.

На момент функціонування об’єднання водокористувачів вся інфраструктура надаватиметься у вільне користування. Якщо об’єднання водокористувачів припинить свою діяльність, то вона повертається в державну власність. ЇЇ не можна давати в заставу чи накладати жодні обтяження», – пояснив перший заступник Міністра Тарас Висоцький.

Термін дії надання в користування безстрокове, допоки працює об’єднання.

Міністр агрополітики також зауважив, що при міністерстві на постійній основі діє меліоративний штаб, на якому, крім проблематики ОВК, також обговорюються питання трансформації системи управління меліорацією, забезпечення прозорого та справедливого тарифоутворення, проблема інвентаризації та оцифрування наявних меліоративних систем.

На завершення всі учасники засідання ухвалили резолюцію про підтримку проекту Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (№ 5202-д від 13.08.2021) та вирішили звернутися до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України дев’ятого скликання щодо першочергового розгляду та підтримки зазначеного законопроекту.

Джерело та фото: agropolit
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
15 924
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 596
0