Чи можуть ФОПи купляти сільгоспземлі

Чи можуть ФОПи купляти сільгоспземлі
17:59, 21 2021
497
0
альтернативный текст
Система FieldBI покликана зробити роботу будь-яких суб’єктів ринку земельних відносин максимально ефективною, простою та прозорою. Адже вона постійно адаптується, оновлюється, її функціонал розширюється, щоб відповідати усім останнім новаціям ринку. Система побудована, щоб максимально зменшити вплив людського фактору на аналіз даних. Вона корисна і для землекористувачів, і для пайовиків. Землекористувачам, серед іншого, вона значно полегшує роботу з договорами (система автоматично аналізує та підсвічує, де договори емфітевзису, а де оренди. Де є автоматичне подовження договору, де немає, де є першочергове право на викуп землі, а де немає). Аналітика дозволяє землекористувачу все детально розглянути та орендувати чи викупити ділянку, якщо є першочергове право, щоб сформувати стратегічний масив. Крім того, FieldBi дозволяє дізнатись інформацію про земельний банк будь-якого господарства, контрагента, конкурента. Інформація підтягується з Реєстру речових прав та Державного земельного кадастру.

Землевласнику вона допоможе контролювати усі операції щодо його ділянки. Також через систему пайовик може повідомити орендаря про намір продати земельну ділянку.

Після відкриття ринку, питання щодо можливості придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення фізичними особами-підприємцями зацікавило багатьох. Тому у Міністерстві юстиції надали роз’яснення з цього питання. Що ж кажуть фахівці?

При проведенні держреєстрації права власності на нерухомість суб’єктом визнається саме фізична особа, яка може володіти будь-яким майном, окрім майна, що, відповідно до закону, не може перебувати у власності фізособи. При цьому, правовий статус ФОП не впливає на правовий режим майна, що перебуває у його власності. Таким чином, реєстрація (як підприємцем) є правом громадянина – фізичної особи, а відтак, ФОПи можуть купляти с/г землі.

Чи можуть ФОПи купляти сільгоспземлі

На підтвердження своєї позиції фахівці Мін’юсту навели такі аргументи:


- Згідно із Цивільним кодексом учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи. Людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.

- Усі фізичні особи є рівними у здатності мати цивільні права та обов’язки. Право на здійснення підприємницької діяльності, яка не заборонена законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Вона реалізує це право за умови держреєстрації підприємницької діяльності в порядку, встановленому законом.

- Якщо особа розпочала підприємницьку діяльність без державної реєстрації, уклавши відповідні договори, вона не має права оспорювати ці договори на тій підставі, що вона не є підприємцем.

- Підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку не заборонену законом підприємницьку діяльність.

- Крім того, Господарський кодекс передбачає, що громадянин визнається суб’єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 Кодексу.

Оформити заявку на безкоштовну тестову версію програми можна за посиланням - FieldBI

Джерело та фото: facebook.com/fieldbiua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter



Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 928
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 636
0