За перший місяць ринку землі середня ціна за український гектар склала 40 тис. грн

За перший місяць ринку землі середня ціна за український гектар склала 40 тис. грн
16:49, 04 август 2021
1 185
0
У період із 1 до 30 липня в Україні проведено 2,9 тис. земельних транзакцій на ділянки с/г призначення загальною площею 5,32 тис. га, сума всіх угод на ринку землі склала 210 млн грн. Про це повідомило Міністерство аграрної політики і продовольства. Пише thepage

«Лише один із 2 тис. власників землі розпорядився нею: продав або подарував. За перший місяць ринку землі в Україні середня ціна за гектар складає 40 тис. грн. Найбільше землі придбали в Полтавській, Тернопільській і Кіровоградській областях», — уточнив міністр агрополітики Роман Лещенко.


За словами першого заступника голови Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолія Мірошниченка, розробка спрощеного (електронного) доступу до земельного кадастру дозволила знизити напруженість, пов'язану з вимогою для нотаріусів отримувати доступ до відомостей земкадастру для перевірки встановлених законом обмежень щодо придбання земель. Мірошниченко запевнив, що в більшості випадків строк розгляду заяви нотаріусів на отримання доступу до земельного кадастру не перевищував одного робочого дня.

Також моніторинг дозволив виявити, що станом на 1 липня більше ста юридичних осіб та понад тисячу фізичних осіб володіли 100 га земель сільськогосподарського призначення, багато хто з них — понад 1 тис. га.

«З 1 липня 2021 така концентрація земель сільськогосподарського призначення стає неможливою», — підкреслив Мірошниченко.


За даними Мінагрополітики, на 2 серпня в країні відчужені 3277 ділянок із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення особистого селянського господарства. Загальна площа ділянок — 5927 га.

Джерело та фото: thepage
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
15 924
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 596
0