Жнива у розпалі: в агрофірмах «Астарта-Київ» триває збір ранніх зернових

Жнива у розпалі: в агрофірмах «Астарта-Київ» триває збір ранніх зернових
11:39, 28 2021
569
0
альтернативный текст
За два тижні жнивування агрофірма «імені Довженка» зібрала 75% врожаю озимої пшениці та ячменю. Частину полів аграрії одразу готують до сезону-2022 — обробляють ґрунт і вносять мінеральні добрива. На решті площ складають тюки із соломи, яку потім передають на потреби тваринництва. Завдяки сучасним технологіям жнива контролюють в онлайн-режимі. Пише poltava.to.

Сергій Терещенко понад десять років працює комбайнером в агрофірмі імені Довженка. У період жнив поле стає його другим домом. Але завше повертається туди повним сил та натхнення, адже не уявляє життя без агрономії.

— З нетерпінням чекав на свої восьмі жнива. Бо безмежно люблю роботу і команду, яка стала другою родиною. Завдяки «Астарті» працюємо з кращою технікою і в найкомфортніших умовах, — пишається Сергій Терещенко.

Комбайнер агрофірми імені Довженка Сергій Терещенко
Комбайнер агрофірми імені Довженка Сергій Терещенко

Цьогоріч підприємства «Астарти» розпочали жнива на початку липня. Агрофірма імені Довженка вже зібрала 75% озимої пшениці та ячменю. До кінця сезону планують зібрати понад 11 тисяч гектарів ранніх зернових. Відстежувати польові процеси агрономам допомагають інноваційні технології.

— По кожній культурі ставимо планку. А завдяки IT-програмам AgriChain Farm та AgriChain Scout контролюємо жнивування в онлайн-режимі: зі смартфонів, планшетів або комп’ютерів, — Незручна паперова система, що обмежувала можливості агропідприємств, — в минулому, — говорить головний агроном агрофірми імені Довженка Сергій Замоздра.

Головний агроном агрофірми імені Довженка Сергій Замоздра
Головний агроном агрофірми імені Довженка Сергій Замоздра

Шість полів агрофірми обробляє 24 комбайни — 14 своїх і 10 орендованих. Після збору зерна на частині площ складають валки із соломою. Їх відвозять на кормовий центр та ферми й використовують для потреб тваринництва. Інші поля на другий день після жнив готують до нового сезону. Обробляють ґрунт і вносять мінеральні добрива.

Агрофірма імені Довженка тісно співпрацює з Яреськівським елеватором, що входить до складу «Астарти-Київ». Щодня доставляють на аналіз та зберігання близько 3 500 тонн зерна.

Генеральний директор агрофірми імені Довженка Сергій Жилін
Генеральний директор агрофірми імені Довженка Сергій Жилін

— Забезпечуємо посівним матеріалом усю Полтавщину. Маємо свій насіннєвий завод. Його потужність — близько 180 тонн на добу. Крім підприємств «Астарти» щороку з’являється все більше сторонніх покупців, — розповідає генеральний директор агрофірми Довженка Сергій Жилін.

імені Довженка
Комбайни агрофірми імені Довженка працюють одночасно на шести полях

Диджиталізація та сучасна техніка підняла аграрний сектор на новий рівень і позитивно вплинула на продуктивність підприємств «Астарти-Київ». За досягненнями агропромхолдингу стоїть згуртована командна праця. Попереду — новий сезон і ще вищі результати.

Джерело та фото: poltava.to
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 928
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 636
0