Розпочав роботу портал з моніторингу земель, - Роман Лещенко

Розпочав роботу портал з моніторингу земель, - Роман Лещенко
14:34, 12 2021
865
0

З 1 липня на сайті Держгеокадастру розпочав роботу портал з моніторингу земель, де публікуються дані стосовно площі відчужених земель, переданих у користування, ціни та дані про площі, набуті у власність одним суб`єктом. Про це під час виступу у Верховній Раді повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, пише agrotimes.

«Будь-яка особа може ознайомитися на сайті з інформацією про вартість земельних ділянок, речових прав на них, розмір оплати за право користування ними», – зауважив він.


За його словами, в Україні під час мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення фактично існував тіньовий ринок.

«За умов мораторію юридичні особи купували, продавали землю, юридичні особи акумулювали десятки тисяч гектарів. В останній день напередодні відкриття ринку землі проходили десятки угод між юридичними особами, які проводили операції купівлі-продажу», – зауважив Роман Лещенко.


На його переконання, старт ринку землі фактично обмежив право юросіб на придбання землі.

За даними Держреєстру речових прав на нерухоме майно станом на 1 липня на підставі договорів купівлі-продажу зареєстровано право власності на землі сільськогосподарського призначення в обсязі 61 угода. Із них підпадали під мораторій лише 3 угоди.

В той же час було відчужено 40 земельних ділянок, які не підпадали під мораторій, оскільки перебували під титулом особистих селянських господарств.

Міністр зауважив, що ця статистика не відрізняється від тієї, яка була за часів дії мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення.

Згідно із даними земельного моніторингу, фізичні та юридичні особи, не зважаючи на мораторій, набули у власність більше 100 га у власність в обсязі 1 суб`єктів по Україні.

Джерело та фото: agrotimes
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0