Астарта рекомендує та виробляє молоко ґатунку екстра


Астарта рекомендує та виробляє молоко ґатунку екстра
11:20, 30 2021
2 337
0

Що таке молоко екстра ґатунку? Це молоко найвищої якості та чистоти. Державний стандарт визначає, що в молоці екстра ґатунку має бути мінімальний вміст мікрофлори (до 100 тис. бактерій в 1 мл) та соматичних клітин (до 400 тис. соматичних клітин в 1 мл). До порівняння: допустиме бактеріальне обсіменіння молока вищого ґатунку - до 300 тис. бактерій в 1 мл, а в молоці, яке доять вручну в домогосподарствах, можуть міститися мільйони бактерій на 1 мл. Тож за відкритого доїння в домашніх умовах отримати молоко екстра ґатунку практично неможливо.

Щоб відповідати показникам екстра, ми в АСТАРТІ ретельно дбаємо про гігієну і здоров'я корів на фермах, а також про санітарну обробку всього молочного обладнання: доїльних апаратів, молокопроводів, танків охолодження молока.

Для дезінфекції використовуємо спеціальні мийні засоби, дотримуючись необхідної концентрації засобу і температури води. Також, щоб зберегти чистоту молока і не дати мікробам шансу розмножитися, важливо швидко охолодити молоко. За півгодини ми охолоджуємо парне молоко до 4 градусів. В такому охолодженому стані воно транспортується на молокопереробні підприємства, зберігаючи всі корисні і смакові властивості!

З гігієною молока пов'язано чимало міфів. Зокрема, про те, що «справжнє» молоко має швидко скисати. Насправді, скисання залежить від кількості бактерій в молоці: що їх більше, то швидше відбувається скисання. І навпаки: що чистіше молоко, то більше часу мікрофлорі треба для розмноження – таким чином молоко довше залишається свіжим (звісно, якщо свіжість молока не «подовжують» консервантами і антибіотиками, але в товарному якісному молоці вміст цих речовин взагалі неприпустимий!)

Звичайно, молоко від природи не може бути стерильним продуктом, і для нормального імунітету людям потрібно стикатися з мікробами. Але ж вся справа в кількості бактерій! В інтересах і споживачів, і виробників – контролювати бактеріальне забруднення та мінімізувати ризики для здоров'я!

До речі, з 2023 року все молоко, яке офіційно виробляється і реалізується в Україні, повинно буде відповідати ґатунку екстра. Наразі ж, в перехідний період, законодавство визначає 2 ґатунки молока: вищий та екстра.

Джерело та фото: прес-реліз агропромхолдинг Астарта-Київ
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 691
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 121
0