Картопляний блокчейн буде проведений 26–27 серпня 2021 року

Картопляний блокчейн буде проведений 26–27 серпня 2021 року
16:04, 21 2021
612
0
Цьогорічний Всеукраїнський день картоплі зі спеціальною конференцією та експозицією зі зрошення відбудеться 26–27 серпня в селі Чулаківка Херсонської області. Повідомляє landlord

Всеукраїнський день картоплі «Картопляний блокчейн» буде проведений 26–27 серпня 2021 року в селі Чулаківка Херсонської області. Це єдиний в Україні спеціалізований захід для виробників картоплі, організований у тісній співпраці Української асоціації виробників картоплі та компанії «ДЛГ Україна».
Минулого року, попри труднощі, пов’язані з COVID-19, успішний дебют заходу відбувся у Черкаській області, де зібралися понад 600 учасників.

Цьогоріч «Картопляний блокчейн» рухається на південь України та розрахований вже на два дні. Приймати захід буде відомий та досвідчений вітчизняний виробник картоплі — ФГ «Аделаїда», що обробляє близько 3000 га землі під зрошенням на Херсонщині, а також 5500 га на Житомирщині.

«Із дослідними ділянками з більш ніж 60 сортами картоплі від провідних міжнародних і національних селекціонерів та інноваційними схемами вирощування, статичною експозицією та демонстрацією техніки Всеукраїнський день картоплі пропонує ефективну бізнес-платформу для фермерів, постачальників, а також гуртових покупців і переробників продуктів харчування, — пояснює директорка «ДЛГ Україна» Юлія Бондаренко. — Особливістю цього року є спеціальна конференція та експозиція зі зрошення у другий день. На окрему увагу заслуговує також семінар-панель щодо укладання контрактів на період осінь — зима — весна між виробниками, переробними підприємствами і представниками торговельних мереж України. Ми очікуємо понад 60 експонентів та 700 фахових відвідувачів з усієї України».


Збираючи понад 20,2 млн т картоплі з 1,4 млн га, Україна входить до топ-5 найбільших виробників цієї культури у світі. Однак професійні фермери вирощують промисловим методом тільки 1,8% від загального валу вирощеної Україною картоплі, під які відведено лише 67 000 га. Решту картоплі — 98,2% — вирощують домогосподарства (дані за 2020 рік).

Середньостатистична врожайність у професійних господарствах, що спеціалізуються на картоплярстві, у 2020-му становила 36 т/га, у домогосподарствах — 14,7 т/га, роком раніше ці показники сягали 42 т/га та 17,6 т/га відповідно. Падіння врожайності пов’язане з посухою, від якої Україна потерпає кілька сезонів поспіль.

«Вдосконалюючи виробничі процеси та технології, Україна може збільшити свої врожаї, щоб забезпечити внутрішній попит на високоякісну картоплю, особливо на дороблену і перероблену продукцію, та врешті-решт розпочати експорт на зовнішні ринки, — переконана керуюча директорка Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова. — Завдяки спеціальній державній програмі з підтримки розвитку промислового картоплярства на 2021–2025 роки українські виробники зможуть отримати державні дотації на придбання сертифікованого мультиплікованого в Україні насіння, у тому числі іноземної селекції, встановлення зрошення, придбання обладнання для передреалізаційної підготовки картоплі. Також держава дотуватиме будівництво картоплесховищ. Це створює нові можливості для бізнесу, виробників та держави».


Дізнатися більше про картоплярство в Україні та доєднатися до Всеукраїнського дня картоплі можна на сайті та за e-mail: y.bondarenko@dlg.org або kiev.uavk@gmail.com

Джерело та фото: landlord
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 251
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 332
0