Стартувала діджиталізація обласних фітосанітарних лабораторій

Стартувала діджиталізація обласних фітосанітарних лабораторій
15:54, 21 май 2021
315
0
Введення в дослідну експлуатацію інформаційних систем PHIS (Phytosanitary Inspection System) та LIMS розпочалося у квітні в головних управліннях та обласних фітосанітарних лабораторіях Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Про це повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, йдеться у повідомленні відомства. Пише agroportal.

Першими установами, де запроваджуються нововведення, є Волинське ГУ Держпродспоживслужби та Волинська обласна фітосанітарна лабораторія. Загалом інформаційні системи будуть введені в дослідну експлуатацію в усіх 24 областях протягом декількох місяців.

«Діджиталізація фітосанітарних лабораторій — крок, який значно полегшить взаємодію лабораторій та бізнесу, дозволить автоматизувати процеси, та, що найважливіше, мінімізувати людський фактор при здійсненні фітосанітарного контролю», — розповіла Владислава Магалецька.


У відомстві підкреслили, що інформаційна система PHIS забезпечить автоматизацію процесів проведення фітосанітарного контролю. Впровадження системи передбачає створення національної бази даних проведених фітосанітарних процедур і виданих документів, у тому числі й фітосанітарних сертифікатів. Програмне забезпечення передбачає особистий кабінет користувача (суб$єкта господарювання) з отриманням послуг та оформленням документів онлайн для пришвидшення оформлення вантажів, майбутню інтеграцію з the HUB для обміну фітосанітарними сертифікатами та ряд інших функціональних можливостей.

LIMS — інформаційна система, призначена для управління проведенням лабораторних досліджень. ЇЇ впровадження допоможе поліпшити систему контролю фітосанітарних експертиз та інших аналізів.

Джерело та фото: agroportal
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
15 906
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 591
0