Держава розширить програму «5-7-9» на викуп землі – Лещенко

Держава розширить програму «5-7-9» на викуп землі – Лещенко
20:25, 17 2021
1 295
0
альтернативный текст
Поки повноцінно не запрацює фонд гарантування кредитів, держава розширить програму «5-7-9» на викуп землі, щоб надати малим фермерам фінансові інструменти купити земельні ділянки після відкриття ринку. Повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час засідання круглого столу «Сільський розвиток в контексті земельної реформи та децентралізації», пише agronews.

«Українець, який працювати на землі, має на ній далі працювати. Ми маємо надати йому фінансові і кредитні інструменти. На період поки законопроект №3205 буде прийнятий з точки зору гарантування кредитів в нас є інституційна підтримка з боку держави і наших європейських колег. Це займе певний час, на період піврічного циклу ми розширимо програму «5-7-9» на викуп землі. Ми спростимо систему вимог до малих фермерів у наданні можливості викупити землю під пільгову кредитну ставку», – наголосив Лещенко.


Він додав, що в рамках держпідтримки на 2021 рік передбачено на компенсацію кредитної ставки для аграріїв 1 млрд. грн. Цю програму деталізують, щоб допустити до програми малих фермерів. Паралельно з НБУ ведуться переговори про зміну підходів щодо індексів застави і кредитних вимог.

Іван Слободяник відзначив, що ключова проблема, яка турбує зараз фермерів є відсутність коштів на купівлю землі.
«Це стосується невеликих господарств до 500 га (їх 2/3 із зареєстрованих суб’єктів господарювання). Зараз коли звертаєшся в банк про фінансування про купівлю землі, поки що банки в принципі не фінансують такі господарства. Де нам взяти гроші на землю?», – зауважив голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів.


Олександр Корнієнко, голова партії «Слуга народу» запевнив, що парламент теж працює в цьому напрямку.
«Маємо забезпечити стабільність банківської системи, тоді банки будуть краще кредитувати. Будемо говорити з Нацбанком, щоб він знижував облікову ставку. В Україні немає досвіду давати гроші під землю, зараз немає кредитних історій, аналізу ризику. Крім того, коли проектувалась земельна реформа, була домовленість з нашими партнерами про те, як вони її підтримають. Світовий банк пообіцяв 800 млн. дол., інші партнери теж», – сказав він.


Джерело та фото: agronews
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 695
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 569
0