Правка до закону - позбавляє людей володіти с/г землею

Правка до закону - позбавляє людей володіти с/г землею
15:18, 07 2021
1 378
0

Верховна Рада 28 квітня прийняла зміни до Земельного кодексу України. Проголосована норма, на підставі якої відтепер орендарі можуть вчиняти дії, не питаючи на те дозволу у власника земельної площі. Відтак орендована земля може продаватися, передаватися в заставу без будь якого погодження з власником паю.

Відповідну поправку до Закону вніс народний депутат від Чернігівщини Павло Халімон — заступник голови депутатської фракції партії «Слуга народу», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, голова Чернігівської обласної організації партії «Слуга народу».
Про це повідомила під час брифінгу у Верховній Раді Юлія Тимошенко.

— Парламент відсьогодні, проголосувавши за таку норму, позбавив фактично українців право володіти сільськогосподарською землею, — наголосила Юлія Тимошенко. — Єдина фракція, яка не дала жодного голосу за цю норму, є фракція «Батьківщина».


Лідерка фракції зазначила, що Україну таким голосуванням позбавили національної спадщини на сотні років. Відтепер сільськогосподарська земля може без будь яких обмежень продаватися іноземним особам. А це означає, що українці ніколи не будуть конкурентоздатними в аукціонах без грошей. Іноземні громадяни, іноземні корпорації, у яких фінанси не обмежені, будуть мати у власності українську сільськогосподарську землю.

— Правку до законопроекту вніс народний депутат Павло Халімон, — підкреслила Юлія Тимошенко. — Тільки вдумайтесь: 284 народних депутатів, які продані, перепродані великими аграрними олігархічними монополіями, як зовнішніми так і внутрішніми, проголосували за цей закон. Що це означає? А це означає те, що якщо зараз українці віддали в оренду свій пай, то орендар без погодження з ними, може цю землю продати, перепродати, або закласти в банк, а потім не повернути гроші.


«Жахливою» є норма, яку теж протянули нардепи — тепер українців позбавили цінних земель.

— В українців не буде цінних земель, які не можна продавати, — вказала Юлія Тимошенко. — А цінні землі, це якраз і є — ліси, водойми, чорноземи,природно-історичні заповідники тощо. І тепер вони прийняли рішення, що такі землі вже можна буде продавати, причому, узгоджувати все це не потрібно ні з парламентом, ні з урядом, а треба узгоджувати з чиновниками, які за будь який хабар продадуть будь яку землю.
При озвученні цієї інформації народною депутаткою, вже не дуже й дивуєшся, бо про особливе тяжіння до народного багатства — землі з боку нардепа від Чернігівщини громадськість добре вже обізнана. Ще торік ми повідомляли, як в селі Івківці Прилуцького району рейдери по-бандитськи захопили державне підприємство, де, по інформації деяких джерел, особливу й безпосередню зацікавленість у цьому мав якраз Павло Халімон.

І от тепер, аби в подальшому «узаконювати» різні махінації з землею, просунута ним ще одна лазівка до широкомасштабної діяльності зацікавлених в цьому певних осіб.

Інші депутати від «Слуг народу» внесли правку, через яку взагалі в українців заберуть навіть ту землю, яку вони унаслідували від батьків.

— У цій правці йде мова про те, що право довічного успадкованого володіння землею (а це ті, хто отримав присадибні ділянки, городи, в довічне володіння через спадщину), для громадян, яким належить право постійного користування землею, буде у них забрано, — повідомила Юлія Тимошенко.—Практично, власників такої землі виганяють на аукціони, щоб через ці аукціони вони цю землю викупляли, але вони ж не здатні будуть ці землі викупити, бо конкурувати звичайні люди з тими, хто має капітали, не зможуть. І тепер у селян, які мають свої городи, заберуть цю землю — це однозначно.


Джерело інформації та відео: bilahata
Фото: growhow
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 526
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 500
0