Як продати свої ягоди?


Як продати свої ягоди?
12:10, 11 2019
2 825
0

Ви відпрацювали технологію, організували процес. Далі вам потрібно визначитися з реалізацією продукції і будувати необхідну для цього комунікацію.

Хтось вибудовує свої канали продажів, хтось орієнтується на експорт, у кого-то великий експорт, у кого-то невеликий, хтось об'єднується в кооперативи для виходу на експорт - у кожного варіанту є свої плюси і мінуси.

Якщо ви хочете вирощувати полуницю і просто продавати її на Столички, або на Троєщину просто опт возити - це один підхід. Якщо ви хочете поставляти продукцію в маркети - інший.

Соціальні мережі з якісним контентом - двигун продажів для початківців фермерів


Якщо у вас молода ферма, то перші врожаї будуть дуже маленькі. Можна зробити реалізацію через соцмережі. Не обов'язково платити за рекламу Facebook-паблік, кількість випадкових передплатників не корелює з кількістю замовлень.

Оптимальний варіант - наповнити паблік по ключових запитах на Facebook. Майбутнє за клієнт-сервісом. Розповідайте передплатникам про себе і своїй фермі, багато сьогодні роблять фото полів, викладають кулінарні рецепти з використанням своєї ягоди і т.д. Можете придумати щось своє.

Відкритість і доступність це те, чого у нас немає в менталітеті. Але потрібно змінюватися!


Telegram, Viber, Instagram - люди скидають замовлення просто на телефон. Замовте чат-бота який буде приймати замовлення, найміть людини, який буде працювати з ними. Він буде дивитися історію листування, складати списки потенційних клієнтів, обдзвонювати і уточнювати питання, що цікавлять замовників питання. Не потрібно нав'язувати свій товар. Хороша ягода сама себе продає! Потрібно лише зробити процес спілкування простим і зручним.

У 2015 році я зробив сторінку на ФБ і почав вести її. Говорили про ферму, досвіді і помилках. До 2015 року ключовий запит "ягідна ферма" майже не використовувався. Зараз же мережа наповнена сторінками, створеними за останні роки - майже всі називають себе "ягідними фермами", ведуть активну діяльність, часто навіть непогано, але це окрема тема;)

Бізнес по-українськи


Багато проблем в Україні від того, що у виробників непрофесійний підхід до процесу. Всі намагаються відразу виростити преміальні ягоди, а на виході отримують другий сорт. І починаються хитрощі, а часом і відвертий обман. У соцмережах виставляються фотографії продукції не відповідають реальності. Виробники платять за рекламу з єдиною метою впарити продукт.

Часом розв'язується справжня інформаційна війна з метою збити попит на ягоду конкурентів. Відомі випадки, коли великі гравці платили за інформаційні вкидання про перевиробництво з метою збити ціну і позбавити дрібні підприємства прибутку, в той час як збори з гектара були значно менше, ніж у тих же маленьких ферм.

Замість того щоб вкластися в технологію, матеріали, людей - вони ведуть агресивну політику на ринку, тому що собівартість їх ягоди вище ніж у конкурентів. Величезне поле - приблизно 100 га засаджено голубикой, врожайність 600 кг / га. Поруч маленьке господарство в 1 га, збір 11 тонн / га. Чому? Тому що висадили і забули, пішли хвороби на кущах - агроном приїде, розбереться. Так і росте.

Потім починаються всі ці хитрощі, і в підсумку на прилавку лежить ягода, яка повинна йти на переробку. Звідси незадоволений клієнт.

Чи потрібно налагоджувати переробку? Акцент на фрешмаркет!


У хорошій ферми на переробку йде близько 20% ягід. Переробка - це завжди ягода нижчої якості, другий-третій сорт. Віддавати калібровану велику ягоду на випічку, якщо ця ягода добре продається на фрешмаркет ніхто не буде. Якщо ви зробите добру ягоду для фрешмаркет, переробники самі до вас прийдуть і запропонують вигідні умови. Не потрібно орієнтуватися на переробку спочатку.

Ті ж джеми це застарілий продукт, їх клієнтура старіє, дуже сильно падає попит. Продукція довго реалізується і йде заморозка оборотних коштів. Тому необхідно робити акцент саме на фрешмаркет. Хоча є приклади успішного виробництва джему, але ... їх роблять не фермери, а ті, хто ближче до рестораторам і ці люди трохи з іншими мізками.

Відразу після збору протягом години ягода охолоджується до + 2 ℃. За добу через холодильник може проходити до 1,5 тонн ягід. Готуйтеся до того, що у вас повинно бути де її охолоджувати;) Потрібно правильно розрахувати продуктивність господарства, щоб не було застоїв. Це свіжий ринок - втрата кожної години це гроші. Погіршується лежкість продукції і падає якість.

Збирати потрібно швидко, охолоджувати ще швидше, і у вас весь сезон буде свіжа ягода для фрешмаркет.

Джерело:aggeek
Автор: Ярослав Мовчун
Фото: ukrhealth
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter



Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
31 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 888
0