Посівна затягується через дощі


Посівна затягується через дощі
21:23, 05 2021
1 272
0

Кукурудза, соняшник, ріпак та пшениця стали цьогоріч основними культурами Групи АГРОТРЕЙД.

Компанія розпочала посівну 2 квітня: в Сумській та Чернігівській областях з ярої колосової групи, а в Харківській — з гороху. З 10 квітня стартувала сівба соняшника й кукурудзи, проте наразі погода вносить свої корективи: через дощі строки посівної затягується щонайменше на 10 днів.

За словами директора агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександра Овсяника, цьогорічні умови кардинально відрізняються від минулого року: зима була сніжна та без критичних морозів, а ось весна — холодна. І хоча стан озимих наразі гарний, умови для сівби ярих культур незадовільні.

«Холодна весна буде викликом для роботи гербіцидів, фунгіцидів, адже при знижених температурах вони працюють слабше. І рослини будуть розвиватися не так швидко, як нам того хотілося б, тому ми не очікуємо ранніх сходів», — розповідає Олександр Овсяник.


Загалом холдинг обробляє 70,5 тис. га землі в Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Найбільше цього року компанія посіє пшениці. Під неї відведено 18,8 тисячі гектар, трохи менше під кукурудзу — 17,6 тисячі гектар. Соняшником засіють 11,2 тисячі гектар, ріпаком — п’ять тисяч, соєю — 4,6 тисячі гектар. Новою культурою для компанії цього року стало сорго, ним буде засіяно 430 гектар в Харківській області. Ще на 2500 гектарах агрономи вирощуватимуть органічні культури, серед яких — кукурудза, соняшник, пшениця, гірчиця, горох, гречка.

Наразі погодні умови найбільш сприятливі в Харківській області, тут добігає кінця сівба соняшника і кукурудзи, та вже закінчені роботи на органічних ділянках. Складніше ситуація в Сумській та Чернігівській областях, де місцями ґрунт на полях настільки вологий, що техніка не може розпочати роботу.
«Тому орендуємо додаткові сівалки та культиватори, щоб, коли погода покращиться, наздогнати те, що втратили по строках. Загалом, умови не дуже вигідні для посівної, але будемо пристосовуватись. Благо, що минулий рік нас багатому навчив, тому ті технології, які добре себе зарекомендували, будемо використовувати і цього сезону», — запевняє головний агроном.

Посівна затягується через дощі

Про компанію:
Група АГРОТРЕЙД — вертикально інтегрований холдинг агропромислового циклу: виробництво, зберігання, переробка та торгівля сільськогосподарською продукцією. Заснований в 1998 році. Засновник і генеральний директор Всеволод Кожемяко.

Холдинг обробляє 70,5 тис. га землі в Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Профільні культури — соняшник, кукурудза, озима пшениця, соя, рапс. Група володіє мережею елеваторів загальною ємністю одночасного зберігання 570 тис. тонн і посідає восьме місце серед найбільших власників елеваторів в Україні.

Під власною торговою маркою Agroseeds компанія виробляє високоякісне репродуктивне гібридне насіння кукурудзи та соняшнику і сортове насіння озимої пшениці, сої та інших культур. Насіння допрацьовується на заводі потужністю 20 тис. тонн на рік на базі елітного насіннєвого господарства в Харківській області, обладнаному високотехнологічним обладнанням компанії Cimbria.

У 2016 році в холдингу засновано органічне землеробство, відповідність якого європейським стандартам підтверджено сертифікатом «Органік стандарт».

Джерело та фото: прес-реліз Агротрейд
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 847
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0