Фермери Херсонщини розвінчали міф про надзвичайну прибутковість спаржі


Фермери Херсонщини розвінчали міф про надзвичайну прибутковість спаржі
21:17, 05 2021
783
0

В полях Херсонщини розпочався новий сезон спаржі. Це перший овоч, який починають збирати українські фермери, однак щодо його неймовірної прибутковості інформація дещо перебільшена. За словами Лариси Боден, співзасновниці компанії “Агро-Фокус“, яка вирощує цей овоч, настав час розвінчати міф про суперприбутковість аспарагусу. Пише seeds

«Я б хотіла навести кілька фактів, які розвінчують міф про суперприбутковість аспарагуса. Всі бачать високу ціну на полиці і кажуть: “Вау, ось вони заробляють”. Цей міф існував до того моменту, поки ми не знали про правильну переробку та зберігання аспарагуса.

Коли у нас було 5 га землі, фактично ми продавали все з коліс. Ми не думали про те, що овоч потрібно охолодити, як його пакувати, а як ми його будемо доставляти. Загорнули в папір і, за великим рахунком, це було все, нам здавалося, які ми молодці», – каже Лариса Боден.


Однак з часом, за словами фермерки, прийшло розуміння, що виростити спаржу – це лише третина процесу. Щоб отримати якісний овоч, з більш тривалим терміном зберігання, необхідна правильна доробка.

«Якість і термін зберігання на полиці залежать від швидкості охолодження стебел з моменту їх зрізу на полі. Чим швидше о 6 ранку ми зрізали аспарагус, і чим швидше він потрапив в гідрокулер – холодну воду, тим довше термін його життя на полиці. Щогодини зволікання зменшує термін зберігання аспарагуса на день.

Якщо ми прибираємо аспарагус в квітні, коли ще прохолодно, то це один термін придатності, якщо прибираємо в кінці травня, коли на вулиці +25 °С, то необхідно швидко організовувати збір, охолодження, доставку інше. Потрібне спеціальне обладнання – гідрокулер, який дозволяє охолоджувати аспарагус за 10-12 хвилин від температури + 25 °С з поля до температури + 2 °С, яка потрібна для зберігання», – каже господиня.


«Більш того, якість зберігання аспарагуса залежить від правильної вологості в холодильнику, правильної кількості аспарагуса в тарі, так як це самий інтенсивно дихаючий овоч, він виділяє неймовірну кількість вуглекислого газу. Не повірите, але якість аспарагуса залежить і від методу укладання в ящики.

Наприклад, при транспортуванні від Каховки до Києва важлива вентиляція в автомобілі, від цього теж залежить, в якому вигляді доїде овоч. Якщо якісь стебла були неправильно складені, то партія овочів може задихнутися в дорозі, і це зменшить її термін придатності.

Чим більше ми знаємо, тим більше ми розуміємо, що без правильної доробки створити якісний продукт практично неможливо. Але ми повинні розуміти, що дрібним виробникам це не під силу. Ми говоримо про колосальні інвестиції. Ми вкладаємо в цьому сезоні приблизно 300 000 доларів, в тому числі й грантових коштів. Тому без кооперації розвиток ринку аспарагуса, мені здається, неможливий», – додає Лариса Боден.


Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 691
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 121
0