Ринок землі змінить ставлення фермерів до обліку

Ринок землі змінить ставлення фермерів до обліку
20:45, 05 май 2021
324
0

Вже за кілька місяців в Україні відкриється ринок землі. Але де взяти гроші на омріяні гектари, особливо невеликим фермерам? Відповідь не це питання Василь Невмержицький, радник голови правління «Кредитвест банку», повідомляє SEEDS

«В класичних умовах такі функції мали б взяти на себе банки. В цьому полягає сутність їх діяльності. Більше того, фінустановам вкрай цікавий ринок землі. Оскільки є розуміння, що цей актив дуже недооцінений и має гарні перспективи зростання.

Проте на жаль, доступ малих фермерів до кредитних ресурсів скоріш за все буде дуже обмежений. І справа не в тому, що вони менш платоспроможні, або якось «не так» працюють із землею. А лише в тому, що у більшості випадків вони не мають жодних документів, що підтверджували б легальність походження коштів, ту ж саму платоспроможність», – розповідає Василь Невмержицький.


«Наразі важко давати точні прогнози, але, думаю, базові умови кредитування передбачатимуть до 30-40% авансу, принаймні у перші півроку з моменту запуску ринку. Тобто це ті кошти, які покупець ділянки матиме внести з власної кишені.

Це немало, але проблема для багатьох полягатиме навіть не в цьому. Банк має впевнитися в легальності походження цих коштів, що у багатьох випадках буде просто неможливо. Адже ані бухгалтерських документів, ані рахунків в банку зазвичай немає», – каже експерт.

«Інша проблема – довести банку свою платоспроможність. Для багатьох це буде так само важко з аналогічних причин. Це, звичайно, не дуже приємна новина. Особливо з огляду на те, що купівля гектарів з метою отримання доходу від оренди для фінустанов на цьому фоні буде здаватися більш зрозумілою бізнес моделлю.

Але впевнений, що саме ринок землі докорінно змінить ставлення фермерів до обліку. Це еволюційний процес, він не відбудеться миттєво, але успішні кейси обов’язково стануть мотивом для інших. І поступово ми будемо рухатися до цивілізованих моделей малого фермерства», – вважає Василь Невмержицький.


Джерело та фото: SEEDS
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 267
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 564
0