Прогнози USDA для ключових експортерів зерна

Прогнози USDA для ключових експортерів зерна
11:22, 11 2019
1 702
0
альтернативный текст
Україна входить у ТОП-10 світових експортерів зернових. Крім неї, до десятки лідерів належать Аргентина, Австралія, Канада, Бразилія, ЄС, Казахстан, Росія, ПАР і США. Чого очікувати українським аграріям від своїх конкурентів на світовому ринку зерна в сезоні 2019/2020?

Результати виробничих і торгових зусиль країн – найбільших світових експортерів зернових культур безпосередньо впливають на світовий ринок зерна. Тож які прогнози на 2019/2020 маркетинговий рік від аналітиків USDA та FAO?

Євросоюз
Через підвищувальні коригування по пшениці (плюс 2 млн т) урожай зерна в ЄС оцінюється на максимальному рівні за минулі чотири роки (нагадаємо, що ячмінь і пшениця будуть основними драйверами зовнішньоторговельних операцій у цьому сезоні). В USDA згодні з поліпшенням прогнозу по Європейському Союзу, щоправда, збільшують свої очікування лише на 1 млн т. У FAO теж повідомляють про те, що «відомості з полів вказують на кращий, ніж очікувалося, врожай у Європейському Союзі, який, утім, не в змозі компенсувати падіння по Австралії».

Росія
За даними IGC, у жовтні переглянуто в бік збільшення прогноз врожаю ячменю в Росії. У FAO поліпшили прогноз виробництва фуражу на 2,5 млн т через той самий ячмінь, а також через у цілому позитивні прогнози світового виробництва кукурудзи. Департамент сільського господарства США (United States Department of Agriculture – USDA) підвищує прогноз врожаю кукурудзи для Росії на 0,5 млн т до 13,5 млн т на підставі російських публікацій попередніх результатів збиральної кампанії.

Австралія
Через несприятливі погодні умови оцінка виробництва зернових в Австралії знижена IGC на 3 млн т (порівняно з вереснем) через падіння по пшениці та сорго. Взагалі, погіршення ситуації з урожаєм в Австралії відзначили всі аналітичні агенції. Так, в USDA говорять про скорочення врожаю пшениці у цій країні на 1 млн т. У FAO оцінку підтверджують і відзначають: посуха у східних регіонах австралійського континенту все ще триває. Власне, у USDA знизили прогноз світового експорту пшениці у сезоні–2019/2020 на 1,2 млн т саме через скорочення врожаю в Австралії.

Казахстан
У FAO очікується, що поставки з Казахстану і Російської Федерації, швидше за все, скоротяться порівняно з минулим роком, але свій статус найбільшого експортера пшениці РФ збереже. В USDA бачать падіння по Казахстану на 3,5 млн т, по Росії – майже на 1,5 млн т.

США
При цьому американський Департамент сільського господарства повідомляє про зниження прогнозу експорту пшениці із США на 0,68 млн т. Також псуються очікування USDA з приводу експорту американської кукурудзи – з 52,07 млн ​​т відповідно до вересневих оцінок до 48,26 млн т у жовтні.

Аргентина і Бразилія
Стосовно експорту кукурудзи у FAO заявляють, що обсяги продажів Аргентини та Бразилії можуть наблизитися до рекордних показників або навіть перевищити їх (абсолютно суперечить прогнозу USDA), а ось поставки із США (тут збіг із даними USDA) та України (?) можуть різко скоротитися.

Україна
За даними FAO, за підсумками 2019/2020 маркетингового року Аргентина, ЄС і Україна збільшать обсяги експортних продажів пшениці. USDA дійсно пише про можливе зростання відвантажень культури з Європи на 15 млн т (порівняно з сезоном 2019/2020). Щодо експорту української пшениці порівняно з минулорічними показниками, то тут американці підтверджують зростання на 3,1 млн т.

Відзначимо, що прогноз щодо різкого зниження експорту української кукурудзи у FAO ніяк не пояснюють, а в USDA не підтверджують, прогнозуючи відвантаження обсягом у 30 млн т (30,3 млн т за минулий рік). При цьому FAO збільшує прогноз експорту кукурудзи для Росії (порівняно з минулим роком), що підтверджується і цифрами USDA – зростання з 3 млн т до 5,2 млн т. Як ми бачимо, якщо в оцінках обсягу виробництва зернових світові експерти в цілому погоджуються, то в оцінках обсягів експортної торгівлі іноді розходяться дуже істотно.

Джерело та фото: landlord
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 695
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 569
0